B. Ferhanov: Saul se "do dálky" ještě zlepší

Velká červnová cena na pražském závodišti vyzněla poněkud nečekaně ve prospěch realizačního týmu rodiny Vocáskových Saula, který se  dosud neprosadil výše, než na scéně třetí kategorie. Tentokrát ale jeho hra na čekanou slavila úspěch, který přinesl i dosud největší životní triumf bulharskému žokeji v českém angažmá. Beysimu Ferhanovovi.  Pokud dojde k očekávané dohlášce Saula do derby, bude si bulharský rodák moci i vychutnat jízdu na jednom z favoritů nejbohatšího derby střední Evropy.

Prozatím se ale  mohl radovat z toho, jak jeho partner přešel Velkou červnovou cenu a jakým stylem zastínil favority, mezi kterými se mělo rozhodovat, dává tušit, že na Pardubicku jsou koně opět ve formě. Možná v letošním roce načasované ještě dokonaleji, než v letech minulých.

„Musím přiznat, že jsem věřil, že půjde dobře,“ komentoval Ferhanov.  Minule, když vyhrál těch 1600   metrů, jsem z něj vůbec neměl takový pocit jako dnes. V přípravě je to kůň, co šel nahoru, a měl jsem už před startem pocit, že v dostihu bude bojovat o hodně dobrý výsledek. Byl to pocitově jiný kůň než v tom posledním startu,“  hodnotil Ferhanov,  který v posledních metrech už s vítězným doběhem neměl větší starosti.

„Pro mě bylo v dostihu nejtěžší si najít dobrou pozici, a držet ho, aby se nedostal do čela moc brzy,“ dodal vítězný žokej. „On má velkou rychlost v závěru, ale nechtěli jsme útočit dřív než čtyři sta metrů před cílem. V dostihu mě nakonec všechno vyšlo tak, jak jsme potřebovali, a Saul mohl ukázat, co v něm skutečně je. A to zrychlení on má výborné.“

Dokázal to impozantně a mnohým zúčastněným zamotal hlavu ve výhledu směrem k derby. „V závěru měl velkou chuť a zrychloval, takže si myslím, že na distanci derby bude ještě lepší,“ říkal v Praze optimisticky  Ferhanov.  Pokud se tedy uskuteční očekávaná dohláška, bude znamenat minimálně zařazení do okruhu favoritů A to od Saula s Ferhanovem před startem Velké červnové ceny čekali jen největší optimisté…