Pět otázek pro… Sertashe Ferhanova

V rámci nedělního chuchelského dostihového odpoledne zaznamenal double bulharský jezdec Sertash Ferhanov. Osmadvacetilý rodák ze sedmého nejlidnatějšího města své domoviny, Plevna, zvítězil nejen v hlavním dostihu dne – Zlatém poháru EŽ Praha s Amadeonem, ale prosadil se i v rámcovém programu s klisnou Famous Valley. Právě na tyto úspěchy, ale i na blížící se Velkou pardubickou, jsme se ho zeptali v několika otázkách…

V neděli jste s Amadeonem vyhráli nejlépe dotovaný dostih roku přes proutěné překážky. Kam tento úspěch ve své kariéře řadíte?

Je to můj druhý vyhraný jedničkový dostih, takže samozřejmě co nejvýš.

Byla v plánu taktika – z pomalého tempa odskočit soupeřům na protilehlé rovině, aby už nikdo nestihl přijít zezadu?

Přáli jsme si klidný dostih. První dva kilometry byly víceméně pomalé a já už nechtěl čekat, proto jsem poslal Amadeona dopředu. Myslím, že i zástupce trenérky pan Vocásek by s tím souhlasil. Amadeon cválal s chutí a celý dostih výborně skákal.

Jak vidíte kariéru Amadeona dál – může do budoucna zamířit třeba i na start Velké pardubické?

Podle mě to kůň do Velké je, ale cesta je ještě dlouhá. Je to několik let, kdy si musí zažít Pardubice a hlavně musí zůstat zdravý.

Velmi slibně se na překážkách jeví i Famous Valley…

Jezdím ji od jejího debutu a vím, co umí. Je skvěle natrénovaná. Skokansky je excelentní a v neděli jsme jen potřebovali štěstí, aby se nic nestalo. To vyšlo na jedničku.

Blíží se nám vrchol překážkové sezóny Velká pardubická. Koho v ní jezdíte a kdo je vaším favoritem?

Jezdím Pareta ze stáje EŽ Praha, kterého trénuje pan Poles, takže to je můj favorit (smích). Jinak si myslím, že loňské vítězství obhájí No Time To Loose.