Češi (a "exčeši") v cizině: Zock druhý ve Svatém Mořici

Prvním dnes odstartoval program dostihů na zmrzlém jezeře ve Svatém Mořici.  Protože ledová plocha zdejšího jezera zdaleka nesplňuje parametry, které by umožňovaly konání dostihů v původním formátu, byly všechny vypsané dostihy zkráceny na 800 metrů. Na této distanci se konal i dostih původně proponovaný jako skikjöring,  běžel se ale jako běžný dostih pod sedly

V rámci mítinku se představili i „staří známí“ z českých drah. Zock, který loni šokujícím stylem vyhrál v Praze European Jockey Cup,   v úvodním rovinovém testu o 15000 franků dokončil druhý na štítě britského Elmejora. Zock po triumfu v Praze vyhrál ve Francii jeden prodejní dostih a jednou se v nevelké konkurenci umístil čtvrtý, svému pražskému výkonu se tedy už ani nepřiblížil. Dvě vítězství si zapsali svěřenci Miroslava Weisse, v závěrečném testu odpoledne o 10000  francků dokončil na třetí pozici vítěz Gerschova memoriálu z roku 2012 Renny Storm, který poslední sezóny tráví ve švýcarském tréninku.

David Liška se ve Spojených arabských emirátech po pátečním druhém místě na mítinku v Jebel Ali dočkal čtvrtého a pátého místa na  mítinku na centrální dráze Meydan. V jeho bilanci letošní zimy ve Spojených arabských emirátech nadále dominuje jedno vítězství.

Václav Janáček po dvou lednových hattricích nadále vévodí pořadí španělského šampionátu, poslední dvě neděle v Seville  ale neskončily pro českého jezdce žádným dalším vítěztsvím. Dnes byl Janáček nejlépe třetí,  tabulku šampionátu ale nadále vede s náskokem dvou vítězství.

V Německu začal cestu za obhajobou loňského titulu někdejší český šampion  Bayjuržan Murzabajev. Dnes si zapsal v Dortmundu jeden vítězný start  na mítinku, kde se neprosadil další někdejší český šampion Jaromír Šafář.