Nieslanik: Rusel může německou favoritku porazit

Dvojici koní do klasického St Legeru přihlásil trenér Miroslav Nieslanik.   Předchozí výsledky přitom naznačují, že právě jeho svěřenec Rusel může mít ambice stát se největším soupeřem v Německu chystané favoritce Viviennne Wells.  Ta sice Rusela v českém derby porazila,  dva a půl měsíce poté může být ale situace docela jiná.

„Když bude Rusel v pořádku, věříme, že může německou klisnu potrápit. A jestli se mu dostih povede, mohl by ji i porazit,“ je přesvědčen Miroslav Nieslanik. „V derby neměl úplně šťastný průběh, nakonec stihl jen šesté místo. V září při posledním startu už se ukázal podle představ, a podlehl jenom Arcturusovi.   Věřím, že pro něj není problém s distancí a už také ukázal, že mu nechybí ani ta potřebná třída.“

Co ale trenéra trápí je skutečnost, že Ruselovi po pondělní práci natekla noha. „Má to ještě mírně nateklé, takže v tuto chvíli nevíme, jestli se dá do soboty do pořádku. Věřím e ale, že se mu noha zlepší a on do dostihu nastoupí.“ Na konto svého druhého svěřence, o jehož startu pochyby nebyly,  Nieslanik dodává: „Joganville  si své odcválá, s distancí by taky neměl mít problém a rádi bychom od něj  v sobotu umístění.“

Že jsou jeho svěřenci momentálně stále ve formě, to ukázal dvouletý Ponntos v neděli vítězstvím v Miláně. „On je to kůň, který potřebuje v dostihu cválat,  právě tak, jak to ukázal v Itálii.  Už v Chuchli to bylo dobré, ale v německém Zimním Favoritu hned od začátku puloval a brzy měl vlastně po dostihu. Od dvouletých chceme,  aby se ukázali, jak dokáží cválat, když se jim do toho nemluví, a i když i v Miláně ho už od kilometru trochu opouštěly síly, nakonec to s přehledem stačilo.  Patří k hodně dobrým dvouletým, uvidíme, na cop bude stačit v příštím roce,“ míní Miroslav Nieslanik na adresu milánského vítěze.

Další svěřence vysílá už ve středu na mítink do blízkých Drážďan, tam ale předpokládá především otestování výkonnosti. „Prosadit se v Německu je hodně těžké,  my si tady potřebujeme naše koně hlavně vyzkoušet. Stáj  nyní doplňujeme devíti ročky, a někteří koně odejdou. I starty v Německu o tom můžou něco naznačit,“ říká Nieslanik. V sedle jeho svěřenců se v poslední době objevuje stále častěji žokej Milan Zatloukal,  a trenér připouští, že o jeho „přestup“ ze stáje DS Pegas mají velký zájem. „Určitě by nám on i Sabina Mokrošová hodně pomohli,  počet koní u nás roste a Honza Rája už toho tolik neodjezdí, a pro příští rok by to pro nás byla velká posila,“ dodává.