Drážďany: Suverén získal double, čeští koně jedno vítězství

Poslední letošní den dostihového roku v německých Drážďanech přinesl nečekané české vítězství, dvojitý zásah suveréna sezóny Bajuržana Murzabajeva a skvělé počasí.  Tříletý svěřenec Miroslava Nieslanika Donn Clifs vyhrál hned na úvod programu 1500 m dlouhý Freiberger Brauhaus-Cup o 3000 eur a zapsal si letos své druhé vítězství. Hlavní dostih programu, Wettstar Grosser Dresdner Herbstpreis kategorie listed na 2200metrů, vyhrál s jistotou Dato vedený A. Pietschem.

Nečekaný český triumf v prvním dostihu se zrodil přesto, že Donn  Clifs šel na na start v pozici druhého outsidera se sázkovou kvótou 67:1. Pod vedením Jiřího Palíka si ale vzpomněl na své nejlepší momenty a bez problémů si zaspal své druhé životní vítězství. „I pro mě to bylo celkem překvapení, kůň celý dostih perfektně šlapal a pral se až do konce, odvedl moc dobrou práci,“ pochvaloval si žokej Jiří Palík.  Účastník pražské Velké jarní ceny zakončil sezónu svým zřejmě zatím nejlepším výkonem. 

Koním v české přípravě se dařilo o v Preis der Bäckerei Schwerdtner na 1900 metrl Za vítěznou Vendettou (v sedle s Murzabajevem…) dokončil druhý Kaisertaler trenérky Voršilkové  (ž. Caddedu) a čtvrtá Viviann M. Nieslanika s Mi. Zatloukalem. Stejné místo pro stejného treéra i jezdce následně v testu na 2200 metrů  zajistila i klisna Montalie de Cerisy. Další akvizice Heleny Voršilkové Loulou´s Jackport skončil třetí v 1900 m dlouhém ZDR Architekten-Cup o 5200 metrů, když i tady vítězství istil Murzabajev  v sedle Valancy.

Další čeští zástupci už skončili mimo dotované pozice. Ve vyvrcholení celého odpoledne Dato pod A. Pietschem bez problémů porazil favorizovaného Enjoy The Moona, třetí msto jistila Perfect Pitch chystaná B. Nedorostkem, jehož svěřenci se v Drážďanech ukazovali ve slušné formě a vyslali  tak do Prahy svědectví o tom, že favoritku sobotního českého St Leger Vivienne Wells určitě nelze z pohledu stájové formy podceňovat. Napak…