J. Chaloupka: Cote Jardin je na klasiku připraven

Na startovní listině sobotního St. Leger nakonec chybí zřejmě největší domácí naděje Rusel, a tak se v Německu chystané favoritce Vivienne Wells postaví domácí sestava,  jejímž prozatím nejvýraznějším členem je sedmý z Českého derby Cote Jardin, jehož v dostihu povede jeho trenér Jiří Chaloupka. Na jeho straně jistě bude výhoda domácího prostředí, prozatímní výsledky ale signalizují, že proti favoritce pro něj povede cesta k úspěchu přes životní výkon…

„Startovní pole St. Leger?  Na kvalitě se určitě podepsal pozdní termín,  řada koní už letos ukončila sezónu,“ uvědomuje si Jiří Chaloupka. Protože od ale reprezentanta stáje Cajdašrot připravoval na francouzské dostihy,  podobný problém se jeho svěřence netýkal. „Je pravda, že jsme s ním chtěli ještě běhat  koncem listopadu ve Francii, a tak se Cote Jardin dál připravoval a do dostihu půjde z plné přípravy.

Podmínky pro ni ve Velké Chuchli do nynějška byly vyhovující, a tak Chaloupka věří v kvalitní výkon. „Samozřejmě, rádi bychom v sobotu ten dostih vyhráli, to je cíl, s kterým do toho dostihu jdeme. Ale Vivienne Wells už několikrát ukázala své kvality, porazit ji bude hodně těžké.  Věřím ale, že je v našich možnostech se v sobotu umístit aspoň do druhého místa,“ dodává na adresu ambicí pro závěrečný klasický dostih české sezóny.

Jeho svěřenec – na rozdíl od favoritky Vivienne Wells  a také od outsiderky Dicke Berty – nemá zatím s tratí 2800 metrů zkušenosti, Chaloupka ale věří, že s distancí jeho svěřenec problém mít nebude. „Podle práce jsme přesvědčení, že to  pro něj nebude problém. Samozřejmě to ale nebudeme vědět najisto, dokud si tu trať nevyzkouší,“ říká.