Vivienne Wells vyhrála pražský St. Leger

Poslední klasický dostih letošní sezóny v České republice se konal dnes krátce po poledni na závodišti v pražské Chuchli. St. Leger, na jehož startu se sešlo pouhých sedm koní, vyhrála podle očekávání německá favoritka Vivienne Wells, kterou, stejně jako v předchozích startech na českém a slovenském území, vedl Alexander Pietsch.  Z českých koní se nejlépe vedlo Cote Jardin pod Adamem Florianem, který vybojoval očekávané druhé místo.

O tempo dostihu se po startu nečekaně svižně starala outsiderka Dicke Berta, po polovině ji ale vystřídala druhý z Českého derby Vivienne Wells a ta před sebe už v cílové rovině nikoho ze soupeřů nepustila.  Vyhrála s jasným náskokem sedmi délek. Na druhé místo se prosadil po útoku ze zadních pozic Cote Jardin pod vedením Adama Floriana, třetí dokončil v Avignon vedený Vendulou Korečkovou a čtvrtý Joganville s Milanem Zatloukalem. Druhá zahraniční účastnice Agata Christie pod vedením slovenského šampiona sezóny 2020 Jiřího Palíka  „tabuli“ pátým místem uzavřela.

„Chtěli jsme si v dostihu udat tempo, ale nakonec to po startu bylo svižné, a tak jsem se pokoušel hlavně o to, aby byla klisna v pohodě,“ komentoval průběh dostihu vítězný Pietsch. „Klisna asi neměla už takjovou formu jako ve slovenském a českém derby, ale předvedla  i dnes vysokou třídu a myslím, že si po dlouhé sezóně tenhle úspěch zasloužila.“   Reprezentantka stáje Utrin a trenéra Nedorostka  pro německého jezdce  je první klasickou vítězkou u nás.