Vrchol v Pise opět s českým úspěchem?

Na sérii tří vítězných startů se v neděli pokusí navázat svěřenec Pavla Tůmy Night Moon, který je zřejmě největší českou nadějí na startu největšího dostihu překážkového programu na dráze v Pise.  Tamní 73. Gran Corsa Siepi Nacionale na 4000 metrů má vypsanou dotaci 60 000 eur a na startu se schází špičková konkurence.

Nechybí mezi ní francouzský účastník Bowler Hat, který byl minule v Pise druhý za dalším Tůmovým svěřencem Dominiquem, a jeho krajan Edinson, kterého čeští účastníci znají z Cagnes-Sur-Mer.  Italské ambice povede třikrát neporažený Sky Constelation se svým trenérem Raffaelem Romanem, zatímco velkou českou nadějí je i  Capivari, s kterým tým Josefa Váni mladšího sahal po vítězství ve francouzském středisku Cagnes-sur-Mer. Z českých koní konkurenci doplňují v únoru už v Pise vítězný Laldann, a v podzimním Miláně vládnoucí Skins Rock  trenéra Zdeňka Seménky.

Majitel Night Moona Jiří Charvát, jehož barvy v letošním roce prozatím na italských drahách nastřádaly už pět vítězství a na cenách dostihů si zajistily už více než milion korun, před nedělí nechtěl dělat velké prognózy. „Zatím se v Pise letos dařilo hodně dobře, ukazuje se, že Pavel Tůma je na překážky vážně výborný trenér a dokáže si koně připravit.  I tentokrát jedeme do Itálie s dobrými koňmi, uvidíme ale, na co budou tentokrát stačit,“ konstatuje  majitel stáje Dr. Charvát.

V Pise se v neděli konají celkem tři italské grupové překážkové dostihy a čeští zástupci by mohli hrát významnou roli i na startech dalších dvou z nich, do kterých rovněž nastupují reprezentanti tréninkových centrál Pavla Tůmy a Josefa Váni mladšího