Zariyannka v Rijádu:Zatím to zvládá

 Před pátečním startem v rámci mítinku Saudi Cupu se česká výprava v Rijádu dnes chystala na závodišti krále Abdulazize. „Klisna je  po cestě v pořádku, zatím tu změnu zvládá, tak uvidíme, jak to bude dál,“ hlásí ze Saúdské Arábie trenér Zdeno Koplík, který na klisnu dnes dohlížel, zatímco se na ni na pouštním závodišti posadil jeho bratr Radek.

Dvaceti miliony dolarů dotovaný Saudi Cup se na závodišti v Rijádu odehraje v sobotu jako vrchol mezinárodního programu, který zahajuje už v pátek právě handicap na 2100 metrů s dotací půl milionu dolarů, do kterého nastoupí také česká účastnice Zariyannka reprezentující stáj Lokotrans Slovakia.

Samotní účastníci Saudi Cupu se před sobotní akcí o dvacet milionů dolarů dnes v Rijádu  na dráze ukázali spíše v klidovém režimu. Charlatana, který ve svých dosavadních čtyřech startech nenašel přemožitele, americký tým trenéra Bafferta po dráze pouze povodil. Japonský Chuwa Wizard naopak odcválal dvě tréninková kola a jeho trenér Ryuji Okubo vyjádřil velkou spokojenost nad stavem svého svěřence. Další americká naděje, vítěz Pegasus World Cupu Knicks Go, je  podle zpráv z tréninku v plné přípravě a v pondělí absolvoval práci na 800 metrů.

Spokojenost se svými svěřenci vyjádřili i evropští zástupci pro sobotní vrchol: Tandem svěřenců Johna Gosdena  Mishriff a Global Giant  pod dohledem trenérova syna Thadyho absolvoval první seznámení s podmínkami pouštního závodiště, stejně jako svěřenec Andrewa Baldinga Bangkok ale nepochybně bude patřit v sobotu ve srovnání s americkou špičkou k outsiderům

Foto: archiv Z Koplíka