Charlie Mann končí trenérskou kariéru

Charlie Mann oznámil, že od příští  překážkové dostihové sezóny na britských ostrovech skončí s tréninkem dostihových koní.  Trenér,  který je u nás proslulý především jako trenér a jezdec dosud posledního britského vítěze Velké pardubické It´s a Snipa, chce letos na jaře poslat do dostihů své poslední svěřence a nehodlá už znovu žádat o trenérskou licenci.

Charlie Mann, který jezdeckou kariéru ukončil po zranění, si splnil pardubický sen v roce 1995, kdy mu bylo sedmatřicet let. It´s a Snip byl jeho vůbec prvním velkým trenérským zásahem, až týden po vítězství  v Pardubicích zaznamenal Charlie Mann úspěch v prvním velkém dostihu doma v Británii, když získal Charisma Gold Cup v Kemptonu.

Charlie Mann v kariéře trenéra nastřádal téměř 900 vítězných startů a kromě triumfu ve Velké pardubické zaznamenal i grade 1 vítězství v Punchestownu zásluhou  Air Force One a Celibate.  Jeho stáje v Lambournu se majitelům chlubily padesátiprocentní úspěšností, pokud jde o vítězství a umístění jejich koní, samotný Charlie Mann několik let působil také v roli komentujícího experta v prestižním  Racing Postu.