Havelková: Ideal Approach byl výborně nachystaný

  První vítězství letošní roku si v sedle vychutnala Martina Havelková dnes v Bratislavě.  V tamní verzi Velké dubnové ceny přivedla k triumfu devítiletého veterána Ideal Approache, s nímž už loni skončila druhá na trati EJC Middle. Reprezentant stáje Lokotrans si  zapsal jubilejní desátý triumf své bohaté kariéry, a Martina Havelková se do Prahy mohla vracet s oprávněnou radostí…

„Je to radost jezdit takového koně,“ přiznává. „Luboš Urbánek ho měl moc dobře nachystaného,  měla jsem z něj moc dobrý pocit. Je to typ, který chodí v dostihu rád zepředu, ale v Bratislavě jsme neměli dobré číslo,“ líčí průběh bratislavského testu.  „Už na druhé straně se ale k čelu dostal. Pak se mu moc nepovedlo dostat přes cestu, ale v cílové rovině zase zabojoval jako ďábel a nakonec se to povedlo,“ pochvaluje si.

Do sedla reprezentanta stáje Lokotrans se dostala možná i zásluhou toho, že loni v Praze předvedl pod jejím vedením výborný výkon. „Že ho budu jezdit, na tom už jsme byli nějakou dobu domluvení. S Lubošem Urbánkem  někdy spolupracujeme,  nebyla to určitě nějaká náhoda, a když měl Martin Laube do dostihu jiného koně, vyšlo to tak, že jsem Ideal Approache jezdila.“

Pro Havelkovou šlo o vítězný návrat do jednoho z vrcholů v Bratislavě po několika letech. „Tento dostih už jsem vyhrála s Tribal Instinctem, mám odtud i vyhraný klasický dostih, ale dlouho  jsem tam podobný dostih nevyhrála,“ konstatuje.

Kromě sobotního startu na Slovensku si tento týden vyzkoušela i francouzské dostihy. V Saint-Cloud absolvoval už druhý letošní francouzský start Cacophonous a vrátil se v pondělí s dotovaným šestým místem. „Oba starty ve Francii letos pro nás znamenaly novou zkušenost,“ vrací se Martina Havelková ke svému svěřenci. „Obě dráhy tam byly tvrdé, a  to pro něj je určitě těžší. Dostihy byly rychlejší, on si v nich sice odvedl svoje a určitě jsme získali dobrou zkušenost. Na měkčích drahách mu to ale loni ve Francii určitě sedělo líp,“ dodává.