J. Chaloupka: Vítězství v Marseille? Těší, ale není to žádný zlom

 První trenérské vítězství ve Francii dnes oslavil Jiří Chaloupka. Jeho svěřenec Cote Jardin ze stáje Cajdašrot v prvním startu jako čtyřletý vyhrál v Marseille tamní 2600 m dlouhou Prix de Marveyre. Pod vedením Francouzky Marie Velonové vyhrál s převahou jedné délky a získal vítěznou dotaci 7500 eur. Pro Cote Jardina tak rok 2021 začal vítězstvím stejně jako rok 2020 a po loňském osmém místě v deauvillských listed o sobě  dal nyní ve Francii slyšet.

„Jsem samozřejmě moc rád, že to vyšlo,“ pochvaluje si z Francie trenér Jiří Chaloupka. „Ten start v listed  pro něj znamenal asi příliš náročnou konkurenci, teď se ale povedlo najít vhodný dostih, který jeho možnostem líp odpovídal,  a všechno nám v něm vyšlo tak, jak jsme si přáli. Jezdkyně odvedla také dobrou práci,  věděli jsme,  že dráhu v Marseille zná a že spolupracuje i s Vaškem Lukou, a ukázalo se, že  to byla dobrá volba i pro nás.“

Pro Jiřího Chaloupku jde o první plný trenérský zásah na francouzském území, jak ale sám připouští, nepřináší tato skutečnost nějaký zlom. „Jsem samozřejmě moc rád, že to tady takto vyšlo, ale  určitě to  pro mě není nějaký převrat, pro nás se nic nemění  Budeme dál pokračovat v tom, co děláme, toto vítězství na tom nic neovlivní.“

Corte Jardin ale svým výkonem potvrdil, že se ve francouzské konkurenci neztratí. „Pan majitel by byl rád, aby i nadále běhal ve Francii, pokud pro něj najde vhodné dostihy. V Česku by se mohl vrátit na nějaké větší starty třeba při Evropském poháru žokejů,“ myslí si o druhém koni z loňského St Leger Jiří Chaloupka.

Na dostihy do Marseille cestovala výprava s Cote Jardinem necelých 16 hodin a  zdá se, že ryzák je bezproblémovým cestovatelem. „Cesta proběhla dobře,  stejně jako když jsme jeli do Francie loni,“ dodává Chaloupka na konto koně, který se pro letošek zdá být určen k dalším francouzským počinům.