Cosmic Magic v Polsku po roce poražena (video)

Reprezentantka stáje U krále Matyáše Cosmic Magic ztratila svou loňskou wroclawskou neporazitelnost. V rámci prvního tamního mítinku letošní sezony totiž skončila třetí ppři 4300 m dlouhém testu  Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego. Triumf zde ukořistil One Way Ticket domácího trenéra Borkowského vedený Pavlem Složilem mladším, druhé místo patřilo Marku Stromskému s Apas Rocka, a koní chystaných v ČR se k dotaci dostal také pátý Turion.  Čeští koně ale vyhráli v Polsku čtyři rámcové dostihy dnešního mítinku.

3600 m dlouhý test o 20000 zlotých na proutěných překážkách pro sebe rozhodl reprezentant stáje Dr Charvát Tech Jury vedený Janem Faltejskem, který s převahou čtyř a půl délky překonal slovenského hosta Royal Gina. Z dalších českých účastníků zde stihl ještě pátou dotaci Mike of Jape.

3850 m dlouhou steeplechase o 20000 zlotých po velkém boji rozhodla ve svůj prospěch Slivka, již pro trenéra Bodláka jezdil Josef Bartoš.  O krk za ní dokončila Piraniya trenéra Wroblewského pod Janem Kratochvílem, čtvrtou a pátou dotaci si rozebrali ještě Hamis a Le grand.  Slivka si připsala pátý překážkový triumf v kariéře, naposledy ovšem vyhrála v létě roku 2019 v Göteborgu. 

Do Česka z Wroclawi míří i rovinový triumf z dostihu na 3200 metrů o 16 tisíc eur. Vítězství si  zapsala už loni v Polsku v obdobném dostihu vítězná Daralara, již vedl Martin Srnec pro stáj Václava Luky a trenérku Evu Záhorovou. Tři délky za ní dokončila První dáma pod Sabinou Mokrošovou, čtvrtou dotaci ještě pro trenérku Záhorovou jistil Terazki s Petrem Foretem. 

Závěrečný překážkový test na 3400 metrů o  24000 zlotých vyšel nejlépe Sophistovi, který pod vedením Jana Odložila vyhrál poprvé k kariéře, již dosud trenér Poles směřoval výhradně na polské překážkové závodiště . Sophist vyhrál s převahou pěti délek a naznačil, že se může dostat i mezi regionální elitu.