Petrlík: Do Bratislavy pro překvapení, do Mostu pro "tabuli"

 Dva dny, tři klasické dostihy na území bývalého Československa.  Bratislavský program v sobotu přináší hned dvě klasiky, a k nim navíc souboj e elitních starších mílařů i vytrvalců, v Mostě se v neděli sejdou klisny při klasické Jarní ceně (a také místní divize starších vytrvalců ve Smolíkově memoriálu…).  Trenér Allan Petrlík, který momentálně vede český trenérský šampionát, posílá koně do všech tří klasik…

„Naše účast v Bratislavě, to jsou klasické dostihy, kde můžeme jen překvapit,“ uvědomuje si ale na konto slovenských klasických ambicí. Rabbit Ruler i Rabbit Requinto se totiž na českých drahách prozatím neprosadili do nejlepší společnosti a také na Slovensku nebudou patřit do okruhu favoritů. „Do sedla jsem angažoval Kubu Pavlíčka, který dobře zná bratislavskou dráhu a může to znamenat  výhodu. Čekají nás ale těžké dostihy,“ dodává Allan Petrlík.

V mosteckém klání by byl rád, aby tandem jeho svěřenkyň zaútočil na „tabulové“ pozice mezi prvními pěti  v cíli. „Na startu je celkem málo klisen,  ale může to být dost vyrovnané,“ předpovídá Allan Petrlík. „Favoritkou je Devoir Rien,  kvalitní jsou i Gianina a Sparkle Shout, ale rád bych, kdybychom s Rabbit Coulsty  bojovali o třetí čtvrté místo. Do sedla jsme se domluvili s Tomášem Lukáškem, to je pro ni určitě dobrá zpráva.  Na tabuli máme ambice i s Rabbit Manduro, kterou jezdí Simona Laubeová.   Pro ni to bude v klasickém dostihu taky o sbírání potřebných zkušeností,“ doplňuje trenér stáje Rabbit  Trhový Štěpánov.