Šafář: Do jarních cen s nadějnými vyhlídkami

  Žokej Jaromír Šafář povede do víkendových jarních klasik svěřence trenérky Heleny Vocáskové  a koně z centrály, která  V Česku i na Slovensku klasické dostihy vyhrávat umí, určitě nejde podceňovat ani na bratislavské, ani na mostecké dráze.

„Klisna, s kterou jdeme do Bratislavy, je pro klasiku tak trochu zvláštní,“  myslí si  Jaromír Šafář. „Favoritkou je tam určitě Syrenka, má za sebou dobré starty z Francie a určitě je to hodně silná soupeřka.  Naše klisna v Praze vyhrála dostih debutantů,  ale v takové společnosti se zatím nepoměřila a  tak je otázka, jek se mezi nejlepšími prosadí.  Je ale fakt, že v debutu vyhrála lehce a bez tlaku, měla tam trochu problém s boxy, ale  nyní máme venkovní box a věřím, že to nebude takový problém. Důležité bude, abychom se po startu nezdržovali a do oblouku se dostali na pozici, podle toho se to bude dál odvíjet. Myslím, že Orleans Lady je takový typický bojovník, v Bratislavě by jí dostih mohl vyhovovat,“ neskládá Jaromír Šafář zbraně před první klasikou slovenské dostihové sezóny.

V české Jarní ceně klisen vede Jaromír Šafář Gianninu, s kterou společně dokončili třetí v Deylově memoriálu, nyní se ale budou pokoušet o ještě lepší výsledek. „Naše klisna šla po mosteckém startu nahoru, delší distance pro ni bude určitě plus a určitě taky pomůže, že se tentokrát vyrovnají váhy,“ vypočítává, proč není radno na ambicemi jeho klisny mávnout rukou. „Favoritkou je pro mě Sparkle Shout, a samozřejmě jsem zvědav na vítězku Deylova memoriálu Devoir Rien, jak se jí povede si formu udržet,“ doplňuje s odhodláním se do boje favoritek vložit.

Sázkového favorita v podobě Francimora povede Šafář také v dalším mosteckém nedělním vrcholu, Memoriálu Vlastimila Smolíka, a věří, že i tady jsou ambice němčické centrály velké. „Francimora jsem ještě v dostihu nejezdil a nejezdím ho ani v práci, moc dobře si vyhovují s Danou Bořánkovou. Podle ní má ale formu srovnatelnou se startem v derby, takže  by to v dostihu mohlo být dobré,“ dodává Jaromír Šafář.