Havelková: Cacophonous? Lépe mu jde měkčí dráha

 Trenérka Martina Havelková se svými svěřenci v sobotu a v neděli obsadí elitní dostihy jak v Bratislavě, tak v Mostu,  Zatímco na Slovensko míří do tamní jarní klasiky,  na mostecké dráze vyzkouší Cacophonous po návratu z Francie místní Memoriál Vlastimila Smolíka. S jakými ambicemi Martina Havelková na cesty z Prahy vyráží?

„Slovenská Velká jarní cena? Procellarum už v Bratislavě startoval v její předzkoušce a nevedl si tam vůbec špatně, tak jsme se rozhodli vyzkoušet i Velkou jarní cenu.  Minule tam byl navíc váhově znevýhodněný, tentokrát  se váhy vyrovnají a to pro něj může být výhoda,“ uvažuje trenérka, která svého svěřence do boje se soupeři ze Slovenska a Rakouska také povede. „Přihlášený je také do pražské Velké jarní ceny, ale jaké budou další plány, to si upřesníme až po startu v Bratislavě a po tom, jak se z něj vrátí,“ dodává na konto  reprezentanta stáje Pure Nutrition.

Jeho stájový kolega Cacophonous se vrací do České republiky poté, co v minulém období absolvovat dva francouzské starty, a trenérka si pro něj při mosteckém startu přála především déšť.  „Kdyby byla tvrdá půda, možná bychom ještě uvažovali o tom, že by v dostihu nestartoval, ale nějaký déšť v předpovědi byl, tak by snad s dráhou neměl být problém. Postupem času se u nšj ale stále víc ukazuje, že to má mnohem raději na měkčím podkladu, toho jsme se ale bohužel letos nedočkali ani ve Francii.“ Cacophonous sice preferuje delší tratě,  jak už ale v Praze ukázal na podzim loňského roku, ani na 2400 metrech ho mezi českou elitou nelze podceňovat a jeho exkurze na tuzemské dráhy jistě dodává Smolíkovu memoriálu zajímavou dimenzi