Faltejsek: V Miláně se to opět povedlo

  Výborné jaro na závodišti v Miláně korunoval žokej Jan Faltejsek dalšími třemi úspěchy v rámci nedělního odpoledne. Úspěch, který získal zásluhou Iva  a tandemu svěřenců Pavla Tůmy,  Faltejskovi umožnil zvýšit náskok v čele italského pořadí žokejů pro letošní rok, a potvrdil také vysoké ambice žlutomodrých barev stáje Dr. Charvát v tamních elitních překážkových testech.

„Bylo to povedené odpoledne, měl jsem jezdit tři favority a třikrát se nám povedlo vyhrát,  takže tentokrát nám v Miláně vyšlo všechno to, co vyjít mělo,“ pochvaluje si Jan Faltejsek na konto aktuálních milánských výsledků.

Hlavní dostih, do kterého vedl Faltejsek Northerly Winda,  potvrdil kvality tohoto koně proti startovnímu poli, v němž paradoxně absentovali domácí Italové. „Z Northerly Winda ale mám dobrý pocit,  proti minulým startům se u něj zase něco vylepšilo. Hlavním cílem by letos asi mělo být Gran Premio v Meranu a zdá se, že k němu jde po dobré cestě,“ chválí Faltejsek koně, který steeplechase v Miláně kraloval na podzim i nyní na jaře. „A že na startu nebyli domácí Italové? Zřejmě tam v tomto období nemají koně,  kteří by se do takového dostihu mohli postavit. Pro ty, co startovali před dvěma týdny,  nebylo dost času aby  startovali znovu, a tak byla prostě situace taková,“ dodává Jan Faltejsek. Ani skutečnost, že se dostihu zúčastnila pouze česko-polská konkurence, mu ale na kvalitě nepochybně nic nebrala.

Speciálním  úspěchem pro Jana Faltejska byl samozřejmě triumf Iva, na jehož přípravě se sám podílí u trenérky Baštové. Ivo v Itálii vyhrál nyní už čtyři dostihy v řadě a zařadil se mezi  koňské milionáře.  „Možná přišel čas, aby nyní dostal kratší přestávku, uvidíme, kdy si  řekne o další start,“ uvažuje Jan Faltejsek nad jeho budoucností. „Kdyby se s k tomu měl, v Meranu by  se dalo najít listed dostih v červnu, ale nyní to necháme i na něm.  Pro další starty je taky otázkou, jak by se mi líbily těžší skoky.“ Jan Faltejsek si uvědomuje, že se Ivo na proutěných překážkách  výrazně zlepšil, má ale obavy, že steeplechase mu tolik chutnat nebude. Jak ale naplní vítězové z Milána své ambice v Meranu, to bude jasnější v příštích týdnech…