Holčák: Arion po týdnu míři za handicapem

Slovenskou Velkou jarní cenu od té české dělí osm dní, přece ale někteří koně, kteří se na Slovensku tolik neprosadili, míří i do pražské edice.  Jedním z nich je reprezentant stáje Meridian Arion, kterého do Prahy v neděli přiveze trenér Radek Holčák. Kůň, s kterým by z Velkých Karlovic chtěli startovat v Českém derby, míří do Velké jarní ceny  přesto, že se v Praze koná i právě předzkouška vrcholu klasické sezóny.

„Důvod je jednoduchý:  Do Velké jarní ceny jdeme  především kvůli handicapu.  Zkušenosti z minulých ukazují, že Frankerbergerův Memoriál pro koně k moc výraznému handicapu nevede,  proto jsme zvolili start ve Velké jarní.  Chtěli bychom  tam od něj vidět dostih, který mu sedne a vyhoví se mu v něm.  Samozřejmě, je to kůň, kterého bychom rádi viděli v derby a tak se ho snažíme dostat co nejvýš.   Jestli ve Velké jarní dostih proběhne tak, jak bychom si přáli, můžeme si pak vyhodnotit, jaké mohou být další ambice.“

Radek Holčák ví, že z jeho svěřence derby-kůň být nemusí, start v Bratislavě mu ale v tomto směru mnoho neprozradil: „Nebylo to pro něj nic moc, ten start se nepovedl. Hodně v tom dostihu puloval a  šel příliš zezadu, to mu sebralo šanci. Samozřejmě neříkám, že by byl třeba druhý nebo čtvrtý, ale  prostě to pro něj nebyl dostih, kde by se vydal a ukázal, kam se může zařadit.“ I když bude mít ale Velká jarní cena na startu jiné favority, velkokarlovický vyslanec jistě na jejím startu bude stát za pozornost.

Do Velké květnové ceny přijede z Velkých Karlovic také  Mr. Right,   kterého má dosud v péči trenér Holčák starší. „Přijede se do Velké květnové ceny poprat s nejlepšími, určitě to nebude jednoduché,“ varuje ale Radek Holčák. „Z Velké květnové se v posledních letech stal dostih, kde se schází výborná konkurence, a uspět v ní se stává hodně náročné. Mr. Right má dobrou formu a je v pohodě,  uspět bude ale v takovém dostihu nesmírně těžké,“ dodává Radek Holčák před nedělními pražskými dostihy.