Žokej Boudot mimo hru po obvinění ze znásilnění

Francouzský žokej Pierre-Charles Boudot v letošním tažení za evropským rekordem v počtu vyhraných dostihů v jednom kalendářním roce zřejmě skončil. Od začátku tohoto týdne zůstává mimo dostihové dění poté, co byl zatčen jako osoba podezřelá ze znásilnění a zastrašování svědků.  Tyto informace zveřejnil francouzský státní zástupce poté, co byl Boudot dva dny vyšetřován v Chantilly na policejní stanici.  Boudota obvinila neuvedená pracovní jezdkyně s tím, že k činu mělo dojít v Cagnes-sur-Mer sedmnáctého února.

Podle státního zástupce dívka, jejíž totožnost nesmí být podle zákonů zveřejněna,  ohlásila znásilnění žokejem už 19. února. K Boudotovu vzetí do vazby došlo nyní poté, co byla událost policií důkladně prošetřena.  Do vazby putoval také  další  žokej Pierre Blazier, který je obviněn z neoznámení trestného činu a ovlivňování svědků.  Dvanáctého května s oběma žokeji zahájil řízení soud,  který zároveň stanovil kauci 50 tisíc eur, po jejímž složení může Boudot  prozatím zůstat na svobodě.

France Galop v reakci na prohlášení prokurátora provizorně Boudotovi zastavil činnost na dva dny, což znamená, že dnes v Longchamp nemůže jezdit In Swoopa,  druhého z Ceny Vítězného oblouku, který má dnes v 18 hodin nastoupit mimo jiné také proti českému Koni roku  Nagano Goldovi.