Sobota v Evropě: Královna francouzských překážek dominovala (video)

Neskutečný talent nad překážkami dnes prokázala v Auteuil šestiletá l´Autonomie, která ve stylu koně z jiné planety vyhrála největší francouzský test na proutěných překážkách, Grande Course de Haies d´Auteuil. Svěřenkyně francouzského šampion – trenéra Francoise Nicolla  vrátila sedmileté Paul´s Saga  loňskou porážku v 5100 m dlouhém testu s převahou třiceti délek.  Klisna, která v devatenáctém startu zapsala své čtrnácté vítězství, loni zaznamenala dvě nečekané porážky v testech grupy 1, v letošním roce ale drží neporazitelnost a o její převaze už před startem svědčila sázková eventuálka 15:10 na vítězství v poli devíti koní.  Pro žokeje Angela Zulianiho jde o první triumf v tomto dostihu, zatímco trenér Nicolle v něm slavil druhé vítězství.

 Bajuržan Murzbajev dnes neúspěšně startoval na koních trenéra Schiergena v Miláně. Nastoupil do dvou dostihů kategorie listed, ani v jednom se ale jeho koně neumístili. Premio Paolo Mezzanotte, listed na 2200 metrů, absolvovala také česká zástupkyně Mo My Dream trenéra Neuberga s Adamem Florianem v sedle, ani té se ale v Miláně nevedlo a skončila ve svém startu poslední.

Irish 2000 Guineas v Curragh skončily dvojitým triumfem  trenéra Jima Bolgera. Jeho papírově druhá šance Mac Swiney v první irské klasice porazil stájového kolegu Poetic Flare, až třetí dokončil první z coolmorských zástupců Van Gogh. Životní úspěch v dostihu zapsal žokej Rory Cleary. Pro Poetic Flare znamenal start v Curragh po vítězství v britských 2000 Guineas a šestém místě ve francouzském ekvivalentu třetí klasický start v průběhu tří týdnů, od druhého triumfu ho přitom nyní na hluboké půdě  dělila pouhá hlava…