Wroclaw: Galapředstavení Pavla Složila mladšího (+video)

Druhé překážkové dostihové odpoledne letošního roku se dnes konalo na dráze ve Wroclawi a i když na startech dostihů na překážkách hráli tentokrát koně chystaní v Česku kvantitativní přesilovku nad  domácími,  nakonec si čeští trenéři připsali „jen“ 3  vítězství. Lépe se dařilo českým jezdcům, kteří se prosazovali na koních chystaných v Polsku, nejúspěšnější v této disciplíně byl dnes Pavel Složil mladší. Ten totiž v Polsku zaznamenal skvělé odpoledne se čtyřmi plnými zásahy.

Dominoval hned v úvodním dostihu programu, proutěnkách na 3600 metrů s Carlitem trenéra Swiateka, a to před tandemem stáje Elektrizace železnic Celeste – Go Canada. Další dostih se stejnou propozicí zase vyhrála domácí Deklaracja s R. Benšem před Doc Davisem, jehož pro stáj Vocetka jezdil Jan Kratochvíl.  Druhý triumf Pavel Složil ukořistil v 3800 m dlouhém testu v sedle Spasského pro trenéra Borkowskiho, vítězný hattrick pak uzavřel už v českých barvách  při 3800 m dlouhé steeplechase v sedle Her Him trenérky i majitelky  Ivany Porkátové. Šestiletý valach vyhrál třetí z posledních čtyř startů, tentokrát o jednu a tři čtvrtě délky před minule v Polsku úspěšnou Slivkou.  

Suverenitu v rámci polského odpoledne potvrdil Pavel Složil následně v největším testu odpoledne, Ceně Tiumena, 4400 m dlouhé steeplechase o 24000 zlotých. Tu vyhrál s One Way Ticket opět pro trenéra Borkowského, tentokrát tři délky před Apas Rocka, jehož pro Stanislava Popelku vedl Marek Stromský. Na „tabuli“ se z českých zástupců vešli ještě čtvrtý Turion a pátý Gontchar,

Závěrečný test programu ve Wroclawi, 3600 m dlouhou steeplechase pro nadějné skokany, ukořistila Milsueldos pod Markem Stromským. Svěřenkyně Pavla Tůmy zaznamenala třetí vítězství ze sedmi startů, letos  vítězně bodovala poprvé.

České úspěchy se konaly ve Wroclawi tentokrát i na rovinách. Reprezentant stáje Luka Decameron proměnil v 2600 m dlouhém testu  pod Martinem Srncem první životní start ve vítězství. Svěřenec trenérky Záhorové po boji udolal Be In vedeného Markem Stromským, třetí skončila Ramsya s V. Olehlovou.  Na roviny si kromě Marka Stromského v tomto dostihu odskočil i Lukáš Matuský, který skončil se Salivanem pátý.   Vítězný start v rovinách si připsal ve Wroclawi i Jiří Palík v 1907 m dlouhém testu.