Petrlík: Trefí Red Jazz bratislavskou "tabuli"?

  Trenér Allan Petrlík posílá z Pičína koně do obou víkendových vrcholů na pražském i bratislavském závodišti, a rád by své vyslance vítal doma jako umístěné, jak v předzkoušce českého Oaks, tak v nedělním slovenském derby.  Jak vidí  momentálně druhý muž průběžného pořadí českých trenérů na rovinách ambice Rabbit Manduro v Praze a Rabbit Red Jazze v Bratislavě?

„S Rabbit Manduro jsme od Jarní ceny klisen neběhali, byly tam určité zdravotní problémy. Léčila si žaludeční vřed, pak jsme ji museli šít… Určitě ale platí, že to není špatná klisna, a tak jdeme otestovat, jestli s ní můžeme myslet na oaks,“ míní Allan Petrlík.  Rabbit Manduro v Chuchli nastupuje v devítihlavém poli v pozici účastnice, která nemá co ztratit, páté místo z loňské Zimní královny ovšem naznačuje, že „tabulový“ cíl ani v lepší společnosti nemusí zůstat nesplnitelným snem…

V Bratislavě do tamního derby nastoupí Rabbit Red Jazz, který v pražském ekvivalentu nijak nezklamal a na osmém místě mu těsně unikla poslední dotovaná pozice. „Platí u něj to, že není vytrvalec, ale má třídu, a tak věřím, že by to na tabuli v Bratislavě mohlo vyjít,“ konstatuje Petrlík. Rabbit Red Jazz už na slovenské centrální dráze bral třetí místo ve Starohájském kritériu a osvědčil, že se mu tamní dráha líbí.

„Kratší roviny  mu na 2400 metrů určitě pomůžou, ale ani v Praze to v derby od něj vůbec nebylo špatné. Z Českého derby se vrátil v pořádku, a tak jsme se s panem majitelem Jandejskem dohodli, že zkusí i to slovenské. Jestli tam všechno vyjde, do pátého místa by to tentokrát mohlo klapnout,“ domnívá se Allan Petrlík.