Kabelková: Wellunca míří mezi elitu

Nedělní Memoriál Josefa Dolejšího v Karlových Varech přináší mimo jiné návrat na české drázhy v podání nečekané hrdinky loňského European Jockey Cupu. Wellunca od triumfu v září získala umístění v maďarské podzimní klasice, a letošní sezónu zahájila v Bratislavě. Nyní se vrací proti kvalitní sestavě na lázeňské závodiště. S jakými vyhlídkami?

„Popravdě řečeno, nevíme, jak její současnou výkonnost posoudit,“ přiznává trenérka Hana Kabelková. „Nemám totiž ve stáji rovinového koně na její úrovni, podle kterého bychom mohli současnou formu porovnat.“

 Wellunca, která v loňském roce patřila mezi nejvýraznější plnokrevníky domácího chovu, před Karlovými Vary prošla uzdravováním a i  proto  se chystá teprve ke druhému startu v letošním roce. „Zdravotně už to asi nebylo úplně v pořádku ani v rpvním startu v Bratislavě, po něm jsme léčili u Wellunky infekci, nyní by ale měla být v pořádku a uvidíme, jak se zařadí. Loni se v průběhu sezóny propracovala  do špičkových dostihů, letos musí mezi elitou už začínat,“ uvědomuje si Hana Kabelková.

Její svěřenkyně se tedy pokusí potvrdit loni naznačené možnosti. Přesto, že jinak je tréninkové středisko Hany Kabelkové vyhlášené spíše překážkovými koňmi,  Wellunca pravděpodobně na skoky mířit nebude. „U ní jsme o tom vlastně ani nikdy neuvažovali. Buď se bude dál prosazovat v dostizích, nebo ji čeká odchod do chovu, své si na dráze už odvedla. Skákat jsme s ní vlastně zkusili jen jednou, ale budoucnost na skocích ji určitě nečeká, ona navíc ani nepatří mezi dobře ovladatelné koně…,“ dodává Hana Kabelková před karlovarským startem své svěřenkyně.