King George vyhrál po dvaceti letech vítěz Derby (video)

Vítěz letošního Derby v Epsomu Adayar dnes na dráze v Ascotu znovu překvapil. Po nečekaném triumfu v nejslavnějším dostihu světa totiž triumfoval i největším britském srovnávacím testu, King George VI And Queen Elizabeth Qipco Stakes, a zařadil se tak velmi důrazně mezi aspiranty vítězství podzimní Ceny Vítězného oblouku. Hrdina z Epsomu je prvním vítězem Derby, který vyhrál letní vrchol sezóny v Ascotu, od triumfu Galilea před dvaceti lety.

Adayar startoval v dostihu pouhých pěti koní v pozici druhého favorita za dlouho nepřemožitelnou Love, ta ale tentokrát zůstala své pověsti něco dlužná a skončila až třetí. Vítěz pod Williamem Buickem s jistotou udolal hrdinu Saudi Cupu Mishriffa a stal se prvním vítězem King George pro trenéra Applebyho. Ten se ale mítinku nemohl zúčastnit, v rámci probíhající vlny koronaviru ve Velké Británii mu totiž byla nařízena izolace.

 

Čtvrté místo v dostihu si zapsal Broome, který tentokrát vodil pro tréninkovou kolegyni Love. Nedávný vítěz Grand Prix de Saint Cloud, již absolvoval i Nagano Gold, ztratil tentokrát na nejlepší téměř deset délek a v mimořádně kvalitní poli o nos porazil posledního Lone Eaglea.