ze sázek

Česky

Cheltenham festival - den druhý

Za slunečného ale větrného počasí bude dnes pokračovat druhým dnem cheltenhamský překážkový festival. Vrcholem druhého dne bude krátká dvoumílová steeplechase Queen Mother Champion Chase o 400.000 liber. Jejím favoritem je sedmiletý Defi du Seuil, v jehož sedle ponese žlutozelené barvy Johna P.McManuse vítěz včerejšího vrcholu Barry Geraghty. Uvidíme, zda se dnes bude lépe dařit startování dostihů, když falešný (nepodařený) start postihl hned tři úvodní dostihy včerejšího mítinku, ten první dokonce opakovaně.

Champion Hurdle pro favoritku

Favorizovaná Epatante v sedle s Barrym Gerarthym pro sebe nástupem před poslední proutěnou překážkou rozhodla dnešní vrchol cheltenhamského festivalu Unibet Champion Hurdle Challenge Trophy (Graded 1) na 3.300 metrů o 470.000 liber. Za suverénní vítězkou získal jisté druhé místo trochu podceněný Sharjah, absolovující dvě třetiny dostihu na chvostu pole. Nicky Henderson přidal po úspěchu v úvodním dostihu (Shishkin v Novice´s Hurdle) další zásah na nejvyšší úrovni a ujal se vedení v trenérském festivalovém šampionátu.    

Bridgeur čtvrtý ve Fontainebleau

Devítiletý reprezentant stáje Jaroslav Zima Bridgeur, pravidelný účastník Velké pardubické, zahájil letošní dostihovou sezónu kvalitním čtvrtým místem v 4.600 metrů dlouhé Prix de Nemours ve francouzském Fontainebleau, cross-country o 22.000 Euro. Veden tradičně Jaroslavem Myškou udával asi od třetí překážky, také tradičně, svižné tempo dostihu.

Cheltenham festival startuje

"Přes rekordní únorové deště, přes globální hrozby spojené s koronavirem, přes všechny nejistoty, Toto je Cheltenham!", hlásá úvodní strana dnešního vydání Racing Postu. Ano, dnes prvním dnem začíná slavný čtyřdenní festival toho nejlepšího, co mají britské (a zřejmě i světové) překážkové dostihy k dispozici. Oproti předchozím dnům svítí nad nejznámnějším překážkovým závodištěm světa sluníčko a teplota atakovala 17° Celsia. I tak je po naposledy včerejším vydatném dešti dráha velmi měkká a bude svědčit koním, kteří na hluboku umí.

Chantilly: Oblouk podruhé a čtyři čeští nájezdníci

Francouzské závostiště v Chantilly o tomto víkendu vzhledem k pokračující rekonstrukci závodiště v Longchamp podruhé za sebou přivítá podzimní vrchol tamní dostihové sezóny - mítínk okolo nejbohatšího travnatého dostihu, pěti miliony eur dotované Prix de l'Arc de Triomphe. Samotný "Oblouk" se uskuteční v neděli, zatímco z českého pohledu je zajímavější sobotní část programu, ve které se představí hned čtveřice v Česku trénovaných koní na čelě se supervytrvalcem Trip to Rhodosem, jenž míří do sobotního vrcholu Gr. 1 Prix du Cadran.

Stránky