Poles: Bettysuteki je rychlík, ale chystá se na skoky

Trenér Pavel Poles poslal svého prvního svěřence na dráhu už v roce 2002, prvního rovinového vítězství se ale dočkal tento překážkový specialista až v loňském roce v Brně. Téměř rok poté přidal druhý rovinový zásah do černého, když v Lysé nad Labem nasedlal do rovinového testu dosud nestartujících tříletých koní  Bettysutekiho a ten podal poměrně impozantní výkon. Valach stáze EŽ Praha byl sice k Polesovi pořízen jako potenciální překážkář, první běhání ale naznačilo, že skokanská kariéra se může trochu zdržet. Tak alespoň Pavel Poles uvažoval po prvním letošním vítězství, které jeho trenérskou bilanci na rovinách katapultovalo na báječných 40 procent vítězných startů.


„Určitě je to kůň, který něco umí, ale měl určitě taky své problémy, proto z něj už je valach. Rychlý ale je, to vážně ano,,“ komentoval po vítězném startu trenér, do jehož péče se letos přesunuli i někdejší reprezentanti stáje Wrbna racing Pareto či Starbuck. „Kdyby zůstal ve velké rovinové stáji, asi by se s ním řešily přihlášky do klasických dostihů, zatím se zdá, že svou kvalitu určitě má i na rovinách, my s ním ale perspektivně pořítáme hlavně na překážky. “


Bettysuteki ovšem jako valach v překážkové stáji ani nemůže mít klasické ambice, a trenér připouští, že i  trénink v jeho případě je především o společné práci s překážkáři. „Umí utíkat hodně rychle,  ale speciálně roviny s ním opravdu neděláme.  Že si na rovině umí poradit, to v Lysé ukázal, teď se mu pokusíme najít nějaký další podobný dostih.  Třeba se vejde někam právě tady při prvomájovém mítinku. Když by se  pro něj ale nic nenašlo, mohl by se podívat i třeba do Chuchle,“  dodal Pavel Poles, který   do Lysé vezl především italskými úspěchy posíleného All About Cossia. Ten se ale ve velikonoční steeplechase neprosadil podle představ, a tak z první letošního vystoupení jeho svěřenci vezli „jen“ jedno vítězství.