Wroblewski: Francie dala zapomenout na Mimoň

Trenér Grzegorz Wroblewski zahájil letošní tuzemskou sezónu pohádkově, velikonoční víkend mu však  mnoho radosti nenadělal. Nyní se Wroblewski vrací z francouzského Fontainebleau, kde už letos zaznamenal s Terapenou vítězný start. Tentokrát ve Francii zůstala stejná klisna „až“ druhá.  Je to pro perfekcionistu Wroblewského úspěch? 

„Ano, je,“ ujišťuje. „Být takhle dobře ve Francii, to je přece jenom trochu lepší pocit, než padnout v Mimoni, jak se to povedlo v neděli,“ říká s nadsázkou. „Terapena ale zase podala hodně dobrý výkon, že se dokázala do Francie vrátit a zase tu bojovala o vítězství, to je přece dobrá práce. Bohužel to na první místo nmevyšlo, ale ukázala, že může ve Francii běhat vyrovnané dostihy, a určitě se tam s ní můžeme zase vrátit,“ uvažuje Wroblewski nad dalším osudem klisny, která stáji Evy Neslaníkové letos už vydělala na  čtyři sta tisíc korun.  „Vlastně je dobře, že skončila druhá, kdyby zase vyhrála, nemá příště ve své kategorii ve Francii už co běhat,“ dodal Wroblewski. 

„Myslím, že by se ve Francii mohla prosadit i ve steeplechase, skáče moc dobře, a na steeple se můžu prosadit.“ dodal trenér na konto klisny, která po prvním a druhém místě na francouzských drahách zřejmě hned tak nebude k vidění na českých hipodromech. 

Totéž ostatně platí i pro Taranta, který tentokrát s klisnou cestoval do Fontainebleau a ve svém startu si zapsal páté peníze. „Na první běhání moc dobrý výkon. A vlastně i výsledek,“ chválí trenér. „Bohužel tam byla jedna chyba, která ho asi stála třetí místo, ale i tak, na první běhání a prakticky jen z dvou měsíců přípravy se to povedlo. A to se tento dostih dal brát jako rozběhání, příště to u něj může být ještě lepší,“ je přesvědčen trenér na konto loňského hrdiny Poplerova memoriálu, kterého má Wroblewski v přípravě až od  letošní zimy.

Vlastně stejně dlouho, jako chystá Pallazzo Corsini, který je po chuhelském triumfu v prvním startu považován bookmakery za favorita Českého derby. V neděli se tento jeho svěřenec do Prahy vrátí, tentokrát za účelem absolvování mílového testu třetí kategorie. „To je přece výborná příprava na cestě k derby, nemyslíte?“ říká s nadsázkou, ale o něco vážněji už pokračuje. „1400 metrů při Michalově memoriálu, to je vážně hodně málo, na to bych koně s vytrvaleckou dispozicí nerad posílal. I ta míle je dost málo, ale na cestě k derby chceme zkusit Velkou  jarní cenu, tam se ta zkušenost z míle určitě může hodit,“ soudí Wroblewski, který do Chuchle v neděli přiveze také hrdinu Gomba handicapu z letošní sezóny master of Golda. Protože ale v Polsku už startuje letošní dostihová sezóna, do sedel koní pozval tentokrát „Němce“ Murzabajeva