Wroblewski: Mí nejlepší tříletci se mohou potkat až v derby

„Štve mě, že se nepovedlo vyhrát se Santo Cerrem v Miláně,“ komentoval na sklonku minulého dostihového víkendu trenér Greg Wroblewski situaci.  Jinak ho ale příliš co štvát nemělo, jeho svěřenci si připsali další tří vítězství a Wroblewski průběžně vévodí rovinovému trenérskému šampionátu, když už s osmi úspěchy nastřádal víc tuzemských rovinových vítězství, než loni za celou sezónu.  A nyní navíc spřádá plány o triumfu v Českém derby, dostihu, který mu prozatím unikal…


„Tak se to letos stalo, že mám v přípravě tři koně, kteří se můžou hodit do derby.  Jestli se toam dostanou, potkají se až v něm. Kerabush v Mostě byl sice druhý, ale ukázal, že do špičky může patřit. Uvidíme ve Velké červnové, chtěl bych, aby v ní tu svou třídu potvrdit…“ konstatuje na konto toho z trojice, který prozatím nepoutal tolik pozornosti.   „Nagano Gold vyhrál moc pěkně v Chuchli,“ pochvaloval si naopak. „Možná tu měl dnes takovou formu, že by z ní zvládl hodně dobře i Velkou jarní cenu, ale chtěl jsem se s ním posunout  na trať, která bude derby blíž. Ukázal, že na ní má, a to, jak vyhrál, byla výborná příprava. Myslím, že další start před derby už ani nemusí absolvovat,“ míní trenér, jehož  zřejmě největší trumf pro České derby, Pallazzo Corsini, se o minulém víkendu v akci neukázal a pokud půjde vše podle představ, měl by se do boje o modrou stuhu chystat nikoli u nás nebo v Bratislavě, ale v Lyonu.
„Start na míli už jsem s ním zkoušet nechtěl, teď bychom ve Francii měli zjistit, jak je na tom s vytrvalostí, a taky jestli je tak dobý, aby  zvládl podobný dostih s Francouzi. Ten start nám může leccos prozradit jak k českému derby, tak třeba k dalším startům v cizině. Jestli mají smysl,“ domnívá se Greg Wroblewski na konto jednoho z leaderů předběžného sázkového trhu pro České derby.


O víkendu se v Mostě ale činili i jeho starší svěřenci. Lexceed suverénním stylem vládl druhé kategorii, v té elitní pak vytrvalecký Memoriál Vlastimila Smolíka opanoval suverénně Solar Eclipse.  „Dlouho se o něm říkalo, že to je kůň do osmnácti set metrů, ale není to tak,“ ví dnes Wroblewski. „On je typ, který si v dostihu potřebuje odpočinout, mít to v klidu, a to si může dopřát spíš na delší trati. To se dnes ukázalo nejlíp. Myslím, že si řekl o start na Turf gala, po tomto vítězství s ním tady  v Česku nemám moc jiných možností,“ konstatoval Wroblewski k mosteckému králi starších vytrvalců.


Mimochodem, jeho vítězství v nejvyšší tuzemské kategorii na dotaci nevyneslo ani polovinu částky, kterou Santo Cerro v Miláně získal za druhé místo, jenž trenéra nepotěšilo. „Chtěl jsem tam vyhrát, Santo Cerro už se ukázal několikrát hodně dobře. No teď mu tam ale v Itálii našli soupeře. Co se dá dělat, musíme to dál zkoušet,“  komentoval „naštvaný“ trenér.