Češi v cizině: Polyanta s klasickým double, Lukášek s Trojkorunou (+ video)

Hrdinka českého Oaks Polyanta dnes v Bratislavě na své konto zapsala druhé klasické vítězství., Po českém totiž triumfovala i ve Slovenském  Oaks, když na 2000 metrů dlouhé trati dominovala dvě délky před Sašou. Druhé překážkové vystoupení pod vedením trenéra Františka Holčáka absolvoval v Bratislavě někdejší slovenský hrdina Legionar, v Proutěnkách šampionů se ale musel sklonit před maďarským Diplomatou, letos mj druhým z meranské Gran Corsa Siepi. V Meranu tehdy vítězný Meny Bay tentokrát před domácím publikem neuspěl přesto, že do jeho sedla byl opět angažován dvojnásobný hrdina Velké národní Leighton Aspell, a skončil třetí. Aspell ovšem v Bratislavě vyhrál alespoň v rámcové steeplechase s Charmene

Z Merana tentokrát veze vítězný double žokej Josef Bartoš.  Vyhrál i v hlavním dostihu odpoledne,  PR. PIERO E FRANCO RICHARD na 3900 m )gr.3), když vedl Atalana a po boje s Ole Caballleo pod Jiřím Kouskem uhájil triumf. Z tandemu „Váňovců“ dopadl dostih lépe pro čtvrtého Jana Kratochvíla se Secret Sinner, Le Moulleau s Josefem Váňou mladším v cíli klasifikován nebyl.

Na trati grupy 3 Prix Quincy Barriere v Deauville se výborně odprezentoval svěřenec Václava Luky Wireless, když mílový dostih dokončil po boji druhý. Pod vedením Thea Bachelota nestačil jen na vítězného  Attendu

Tomáš Lukášek vybojoval polskou Trojkorunu. V tamní verzi St Leger  dnes v sedle Bush Brave opakoval triumfy z Velké jarní i z derby a na trati 2800 metrů dominovali společně s převahou pěti a půl délky před Largo Forte s M. Abíkem. V průběhu víkendu šlo o jediné polské Lukáškovo vítězství, po dvou čárkách ale ve Varšavě zapsali M. Srnec i M. Březina. 

V Baden Badenu hned v úvodním testu programz třetím místem bodovala další svěřenkyně Václava Luky Coffola pod vedením B. Murzabajeva. V rámci nedělního mítinku se jednou vítězně prosadil Filip Minařík a jednou Jozef Bojko. 

V San Sebastiánu vyhrál tentokrát Václav Janáček „jen“ jeden dostih, v čele  aktuálního španělského šampionátu má ale už komfortní jedenáctibodový náskok a  zdá se, že na konci léta má karty rozdány velmi nadějně.