Török: Foret byl pro nedělní překážky nejlepším řešením

Velká národní steeplechase o Pohár Josefa Váni v neděli v pražské Chuchli představí návštěvníkům mimo jiné i nepříliš tradičního překážkového jezdce v podobě Petra Foreta (foto). Žokej, která pro stáj DS Pegas letos vyhrál mimo jiné i klasické oaks, se do překážkového provozu vrací po dvou letech, a i když celkem už se blíží k dvěma tisícovkám absolvovaných dostihů, na překážkovém kontě prozatím ani zdaleka nenastřádal ani první desítku.  Pro právě jeho zvolil do neděla trenér Dalibor Török?


„Na Caspera jsme uvažovali o Honzovi Faltejskovi,“ konstatuje. „Jenže ten se v Pardubicích zranil, a už bylo pozdě i na to, abychom si zajistili někoho z dalších jezdců, s kterými jindy spolupracujeme, měli své závazky jinde. Petr Foret projevil zájem a pro nás se to ukázalo jako to nejlepší řečení. Má výhodu v tom, že koně velmi dobře zná z práce, a  může s ním skákat i doma. Navíc už nějakou překážkovou zkušenost mám, a tak věřím, že  odvede v neděli s Casperem dobrou práci,“ myslí si Dalibor Török.
V samotném „národním“ dostihu ale pro svého svěřence nepočítá s útokem na nejvyšší pozice, a s osobou jezdeckého obsazení to nemá nic společného. „Na startu jsou tak dva tři lepší koně, s tím takto musíme počítat.  Pokud tedy budeme mezi prvními pěti, myslím, že se určitě nebudeme zlobit,“ dodává na adresu koně, s kterým už letos stáj Pegas uspěla na francouzské půdě.
I o den dřívě má stáj DS Pegas reprezentanta v hlavním dostihu. Majitel slavného jména, Sagar, půjde do mosteckého Zimního favorita zřejmě jako favorit. Má na kontě umístění z Francie a impozantní vítězství z Chuchle, ovšem tam mezi ne tak zdatnou společností. Převede si formu i na mostecký hipodrom? Trenér věří, že by s tím nemusel mít problémy. „Už ukázal, že něco umí, samozřejmě ho ale teď čeká lepší společnost a bude to mít složitější,“ domnívá se Török. „Věřím, že v sedmi koních bude k vidění klidný a korektní dostih, což by nám mělo vyhovovat. A jestli se Sagar ukáže v takové formě, jakou naznačil minule v Praze a jakou ukazuje i v práci, myslím, že by to mohlo vyjít i s útokem na  vítězství,“ dodává na konto dostihu, kterému dostihová stáj Pegas propůjčila jméno i do jeho názvu…