Češi v cizině: polský Crystal Cup i meranské vrcholy opět do Česka (+video)

Wroclawský hipodrom dnes hostil vrchol tamní první poloviny sezóny v podobě Crystal Cupu a 5500 metrů dlouhý dostih o 172000 zlotých se stal českou záležitostí, když jej o jistých osm délek vyhrál svěřenec Grega Wroblewského Sztorm pod vedením Marcela Nováka.  Za devítiletým reprezentantem stáje Nýznerov dokončil na druhém místě Pareto se Sertašem Ferhanovem.  Další čeští koně – Reki a Celadon – dokončili šestý a sedmý, Delight My Fire pod Švédem Lovenem dostih nedokončila.  Česká vítězství se zrodila i v dalších testech – Dostih čtyřletých na 3800 metrů ovládl Illdowhatican trenéra Olehly s J. Odložilem před Idolem s Marcelem Novákem, čtyřkilometrový test Nagroda Masniego opanoval Green Rocks Grega Wroblewského se Sertašem Ferhanovem před Tamasem s M. Novákem, a hattrick trenéra Wroblewského načal Mystical Wind s N. Lovénem v úvodních proutěných překážkách.

Další den českých hodů na dráze v italském Meranu se konal  v neděli a další vítězství si do bohatého rejstříku úspěchů zapsal hrdina loňského Gran Premia Al Bustan. Svěřenec Stanislava Popelky ze stáje Lokotrans vyhrál pod Janem Faltejskem Premio Val Passiria na 3900 metrů  před Capivarim s Josefem Váňou o jednu a tři čtvrté délky. Faltejsek zaznamenal v Meranu vítězný double, když se Santo Cerrem vyhrál i Pr. Val Martello na proutěných překážkách na 3800 metrů. Vítězný v Meranu byl při svém návratu na italskou překážkovou dráhu číslo jedna také Brodg Deas. Pod vedením A. Čmiela  svěřenec Radka Holčáka potvrdil návrat do formu, když 3500 m dlouhé siepi Pr. Saltusio vyhrál po boji s Champ de Bataille pod Josefem Váňou mladším. Český doběh „medailově“ uzavřel Notti Magiche s Janem Kratochvílem.

Ve francouzském Wissembourgu vyhrál v Chuchli působící trenér Endalcev tamní 1350 m dlouhou Prix Manège Jaeger zásluhou Horse Forfait pod Nicolasem Lerenaudiem. V Lyonu se zase v 2200 metrů dlouhých Prix Philippe et Emmanuel Tassin o 20 000 eur vítězné prosadil Black Canyoon, kterého pro trenéra Töröka a stáj DS Pegas vedl vracející se Petr Foret.

Po jednom vítězství Filipa Minaříka, Bayjuržana Murzabajeva a Jozefa Bojka přinesly dnešní dostihy v berlínském Hoppegartenu. Murzabajev si tak o víkendu zapsal v Berlíně na konto vítězný hattrick.