Wöhler: Do Prahy opět na Jockey Cup?

Německý trenér Andreas Wöhler patří dlouhá léta u našeho většího a dostihově nepochybně významnějšího souseda  ke špičce, a skutečnost, že osobnost jeho formátu v posledních týdnech vzala na vědomí český dostihový provoz, je nepochybně pro český turf zajímavou zprávou a signálem, že se české dostihy na rovině mohou stát součástí širšího prostoru. Zvlášť když se Wöhler pražského derby-mítinku osobně zúčastnil, a i přes divoký průběh Českého derby s ním vyjádřil spokojenost.


Přijeli jsme sem s koněm, který letos neběhal.  Jistě, byl to handicap, ale protože loni vydělal celkem dost peněz, žádný vhodný dostih jako přípravu do Prahy jsem pro něj neměl k dispozici. A tak jsme startovali až tady, a ukázalo se, že to nebyla špatná volba. Poldi´s Liebling ukázal, že je určitě kvalitním koněm,“ pochvaloval si v Praze Wöhler.


Samotný průběh pražského dostihu navenek  nechal zkušeného trenéra podstatně chladnějšího, než  většinu českých účastníků. „Byl to náročný dostih,  tvrdý, ale náš kůň se tomu nejhoršímu vyhnul a v cílové rovině zabojoval. Prohráli jsme tentokrát s lepším koněm, ale i pro jeho další starty  to dnes  mohlo být zajímavé…“ dal se slyšet  Wöhler.


Příští možný start jeho svěřence by jej mohl zavést opět na východ,  jeho svěřenec je přihlášen i do Slovenského derby, a trenér viděl možnost návratu do Bratislavy poměrně reálně. „Je hlášen do Slovenského derby a  ten dostih je pro nás možným scénářem,“ upřesnil Andreas Wöhler, který už se Slovenským derby má z minulosti dobré zkušenosti.


O tom, jestli se ještě letos na pražské závodiště vrátí, bude ovšem seriózně uvažovat v souvislosti se zářijovým Jockey Cupem. „Určitě tu je na podzim zajímavý dostih,  v tuto chvíli předpokládám, že bychom se na něm měli ukázat,“ říká trenér, který pro září má mezi pražskými přihláškami sedmiletého Shining Emerald, jehož kariéru v minulosti přizdobila vítězství v badenské Goldene a Silberne Pietsche.

Galerie z Českého derby

Zpravodajství z Českého derby