Koplík: Do Bratislavy pro odvetu za derby? Uvidíme...

V nedělním Slovenském derby se pokusí o double hrdinka české Modré Stuhy Blessed Kiss, mezi jejími oponenty nechybí ale několik těch, kteří s ní marně měřili síly už před třemi týdny v pražské Chuchli. Svěřenec  Zdena Koplíka Thisithekey se v Praze mezi nejlepší nedostal, na dráze, kde v červnu vyhrál při mítinku Turf gala, se ale pokusí dojem napravit. V sedle reprezentanta stáje Lokotrans SK tentokrát bude žokej Martin Srnec.  Jak vidí jeho ambice trenér Zdeno Koplík?

„Musím hlavně říct, že pražský start, to bylo pro nás špatné. Vlastně měl  Thisisthekey tři okamžiky, v kterých přišel o možnost promluvit do výsledku Českého derby,“ připomíná Zdeno Koplík. „Napřed  tam byl problém v boxech, a pak na trati ho dvakrát poškodili.  Po doběhu jsem byl rád, že se koni nic nestalo, tomu, co v derby někteří dělali, se ani nechtělo věřit.“    Jeho svěřenec se ale ze složitého pražského dostihu nakonec aspoň dostal ve zdraví, a může se pokusit o druhou klasiku na centrální slovenské dráze.

„V Bratislavě mu dostih v červnu vyšel, dráha mu tam nijak nevadila,“ připomíná Koplík. „Teď pro nás bude otázka, jak si porozumí s žokejem Srncem.  Jeho angažování si domluvil majitel, uvidíme, jak si s koněm porozumí,“ dodává Zdeno Koplík. Specifická bratislavská dráha pro jeho svěřence nemusí být optimální, pokud se Thisisthekey nedočká klidného dostihu. „Je to nervák, potřebuje, aby byl v průběhu v klidu, pak by to mohlo být dobré…“

Do Bratislavy posílá také tandem klisen Taffily a Efily,  které se zúčastní nejdelšího a nejkratšího jedničkového dostihu nedělního programu.  Taffily ve Zlatém poháru na 2600 metrů navazuje na karlovarský start ve dvojnásobné míli,   Efily se na slovenskou centrální dráhu vrací poté, co na ní vyhrála červnový Zlatý bičík. „Snad jí to sedne stejně jako v červnu, distanci i dráhu dobře zná, tak by to mohlo být slušné,“ soudí Koplík  na konto klisny, která kilometrový sprint při bratislavském derby-mítinku vyhrála už v roce 2016, loni v něm skončila pátá.