Mimoň: Jezdecké double pro Petrlíka s Odložilem

V sobotu se letos potřetí otevřely brány mimoňského závodiště. Nedaleký vrch Ralsko poskytuje úchvatnou scenérii, avšak bohužel nikoli v dnešních horkých dnech tolik žádaný stín. Sedm připravených dostihů se proto odehrávalo za tropických teplot na dráze svou barvou, dle mínění očitých svědků, ze všeho nejvíc připomínající australskou buš. V rovinových dostizích se dařilo týmu rodiny Petrlíků, když svěřenci trenéra Allana Petrlíka v sedle s jeho synem Nikolou dvakrát zvítězili. V překážkovém programu na sebe dvěma vítězstvími se svěřenci Antonína Nováka upozornil jezdec Jan Odložil.

Úvod sobotního mimoňského odpoledne patřil trojici rovinových dostihů. Nejvýznamnějším z nich byl trojkový handicap Cena firmy Oma CZ a. s. (III. kat., 3+, 2 400 metrů, 45 000 Kč), ve kterém se prosadila favorizovaná Golden Irene trenéra Allana Petrlíka, pro kterou to bylo již třetí letošní vítězství na mimoňské dráze. Šestiletá reprezentantka stáje Rabbit Trhový Štěpánov v sedle s trenérovým synem Nikolou zvítězila jistě o jeden a tři čtvrtiny délky před stájovým a tréninkovým druhem Muhajid Bravem (žk. Laubeová), třetí místo s třídélkovým odstupem obsadil Iman (ž. Havelková). Svěřenci Allana Petrlíka byli u všeho podstatného i ve zbývajících rovinových dostizích. V Ceně firmy Maestoso Luna (IV. kat., 3+, 1 400 metrů, 30 000 Kč) jistě o dvě a čtvrt délky před Pouline (ž. Korečková) zvítězila Fantastic Lady (Petrlík) a v úvodní supervyrvalecké Ceně Pivovaru Svijany, a. s. (V. kat., 3+, 2 900 metrů, 20 000 Kč) nejvyšší váhu nesoucí Golden Sarah (Petrlík), po tuhém boji o krátkou hlavu nestačila na Provence (ž. Hlubučková), avšak vzhledem k tomu, že v průběhu dostihu ztratila deku se závažími, musela být dostihovou komisí diskvalifikována a na druhé místo se tak posunul Montepucini (am. Slámová).

Překážkový program byl rozdělen do dvou bloků, nejprve se uskutečnily dva dostihy steeplechase, po kterých následovaly dva dostihy přes proutěné překážky. Hlavním překážkovým dostihem byla Cena firmy KM – Prona (stch III. kat., 4+, 3 600 metrů, 80 000 Kč), ve které se na staré časy ve francouzském tréninku rozvzpomněl osmiletý valach Aucun Soucis (Borč) a poprvé v tréninku Stanislava Kováře si po osmi negativních startech doběhl nejen pro dotované umístění, ale rovnou pro vítězství. Aucun Soucis zvítězil lehce o pět délek před letošní dvojnásobnou vítězkou Cherries (ž. Novák), zatímco třetí s o délku menším odstupem finišoval Glover (Odložil). Druhou sobotní steeplechase byla Cena města Mimoně (stch IV. kat., 4+, 3 600 metrů, 50 000 Kč) s jejímiž nástrahami i nejlépe poradil Antonínem Novákem připravovaný Marcon (Odložil), který zvítězil jistě o jeden a čtvrt délky před čtrnáctiletým veteránem Elegant Devilem (ž. Liška).

Na vítězství s Marconem Jan Odložil navázal v proutěnkách Cena hotelu Valaška (pp V. kat., 4+, 3 100 metrů, 30 000 Kč), kde vítězně provedl cílem čtyřletého valacha Limited Edition, který jistě o dvě délky porazil o tři roky staršího Fragment of Scyrise (Derych). V závěrečném dostihu Ceně firmy Roko (pp V. kat., 3 l., 2 800 metrů, 30 000 Kč) se po několika škrtech a Biarritzově stávkování u zkušebního skoku nakonec představili jen dva koně a v „matchi“ Laverno (ž. Novák) versus Tizian (Odložil) byl nakonec o délku a čtvrt lepší Lenkou Kvapilovou připravovaný Laverno.