Slušovice: Hattrick pro valašského krále

Dostihové závodiště ve Slušovicích v sobotu hostilo letošní pátý dostihový den. Tamní dostihový den jako obvykle postrádal jednoznačný vrchol, nejvýznamnějšími dostihy čtyři měření sil třetí kategorie, dvě na rovinách, jedno přes proutěnné překážky a jedna steeplechase. V rámci odpoledne se dařilo svěřencům trenéra Františka Holčáka, kteří zvítězili ve třech dostizích, dvě vítězství zaznamenali reprezentanti tréninkové centrály Radima Bodláka. Mezi jezdci byla nejúspěšnější žokejka Martina Havelková, která zaznamenala dva triumfy.

Rovinovými vrcholy sobotního odpoledne byla úvodní Cena města Slušovice (III. kat., 2l., 1 600 metrů, 45 000 Kč) určená dvouletým koním, ve které roli favorita suverénním sedmidélkovým triumfem před Natali (ž. Hlubučková) potvrdil svěřenec líderky trenérského šampionátu Heleny Vocáskové Filip (ž. Korečková) reprezentující stáj Dr. Charváta a vytrvalecká Cena Zlínského kraje (III. kat., 3+, 2 200 metrů, 45 000 Kč), ve které o vítězství bojovali Glavalino (am. Fabris) a Wave of Gracie (žk. Liška), přičemž o tři čtvriny délky byl nakonec úspěšnější prvně jmenovaný svěřenec trenéra Mimry.

Zbývající část rovinového programu tvořily dostihy nižších kategorií - ve čtyřkové Cenu hotelu Vyhlídka Luhačovice (IV. kat., 3+, 1 160 metrů, 30 000 Kč) se prosadila tříletá svěřenka Františka Holčáka Dapa v sedle s Zuzanou Vokálovou, ve dvojici handicapů pak vítězství slavila žokejka Martina Havelková, nejprve v Ceně města Vsetína (IV. kat., 3+, 1 600 metrů, 30 000 Kč) s Giselle trenéra Demeleho a následně i s Heure Vladimíra Derycha v Ceně společnosti Štec SVT s. r. o. (V. kat., 3+, 2 400 metrů, 15 000 Kč).

Obě steeplechase se staly hořistí svěřenců Františka Holčáka. Ve Společné ceně firem okresu Vsetín a týdeníku Jalovec (stch III. kat., 5+, 4 200 metrů, 80 000 Kč) se prosadil Delifo s Markem Stromským, když o jeden a půl délky porazil Lombarginiho (ž. Novák) a Vzpomínku na pana Josefa Šnejdárka (stch IV. kat., 4+, 3 800 metrů, 50 000 Kč) ovládl King's Shilling (Čmiel), jenž lehce o tři délky zastínil soupeře na čele s La Millou (Derych).

Závěr odpoledne patřil dvěma dostihům přes proutěnné překážky a svěřencům Radima Bodláka. V Ceně společnosti D Plast, a. s. (pp III. kat., 4+, 3 600 metrů, 80 000 Kč) roli desetinové favoritky velmi lehkým jedenáctidélkovým vítězstvím potvrdila čtyřletá Celeste (S. Ferhanov), zatímco mezi tříletými v Ceně Řeznictví a uzenářství Černocký (pp IV. kat., 3 l., 3 300 metrů, 50 000 Kč) se prosadila Cosmic Magic s Veronikou Řezáčovou, která o dvě a půl délky porazila favorizovanou Play Rocku (S. Ferhanov).