Klusáci: Sobotní Slušovice se třemi vrcholy

Sedmi dostihy pokračuje v sobotu odpoledne klusácké sezona 2012 na závodišti ve Slušovicích. Vrcholem odpoledne bude čtvrtý díl celoročního Zlatého okruhu, Velká cena Kajot 2600 metrů s půltuctem startujících. Pětinásobného letošního vítěze Zazazoo v sulce se svým trenérem Jaromírem Kotáskem prověří tentokrát velice kvalitní čtyřletek Bob Harley v sulce se svým majitelem Zdeňkem Škobisem. Tradičním účastníkem klání elity je I Can Fly Diamant, kterému bude krýt záda loňský derby vítěz Kaizer Jamacan. Své vytrvalecké schopnosti bude chtít ukázat Agita, před dvěma týdny se neztratil ani slovenský host Rudy Pierre.
Vrcholem odpoledne bude orámován dvěma souboji tuzemských odchovanců na trati 1700 metrů. Mezi tříletými je favoritem Meteor JDS s Kotáskem, kterému by měli šlapat na paty především Yantar Teč s Chrastinou, Rubby Blue se Svobodou a odepisovat nemíme ani Split Americu Teč. Startovní pole doplňují Apollo a Gesy. Mnohem vyrovnanější situace je mezi čtyřletými, kterých se představí osm. Na vítězství mohou pomýšlet především Starboy BN s Novákem a Elctra Glide se Svobodou. Dalšími účastníky jsou Athos, Harmony Best, Santiago, Ann Pogi, Espace Giant a Gilli.
Určitě za pozornost stojí také klání francouzských odchovanců na distanci 2300 metrů. Půltucer koní v českém tréninku prověří kvartet z Polska. Starou známou, která prokazuje velmi dobrou výkonnost je jedenáctiletá Nitisa Josselyn. Z koní připravovaných na českých drahách by měli hrát prim Oscar de Mesangy, Taiji de Bomo a Saga.