Klusáci

Undefined

Galavečer: Dally Hit koněm roku 2016

V sobotu večer se v Praze v Národním domě Na Vinohradech uskutečnil XXII. ročník Galavečera českého turfu, jehož oficiální část je tradičně spojena s předáním cen pro nejlepší koně a jezdce uplynulé sezóny. Večerem prováděla moderátorská dvojice Barbora Černošková a Marek Svačina a jeho vrcholem bylo vyhlášení koně roku 2016, jímž se stala subtilní bojovnice Dally Hit se ziskem 46,2% hlasů. Ocenění z rukou prezidenta JC ČR Jiřího Charváta převzala trenérka Ivana Pejšková, které v tu dobu byla na pódiu již jako doma, neboť za Dally Hit předtím přebírala i cenu pro nejlepšího mílaře a nejlepšího staršího koně.

V Sopotech na festivalu. Tentokrát dostihovém

Přímořské město Sopoty se zapsalo do paměti střední a vyšší věkové kategorie písničkovým festivalem, kde kralovala mnohokrát Helena Vondráčková. Na dostihovém festivalu, který trval ve třech týdnech celkem šest dnů hájil české barvy Bedřich Novák, který do klusácké části přivezl tři koně a ti tu startovali v devíti dostizích.

Lysá nad Labem: Korečková žehnala Urbi et Orbi

V hlavním dostihu až příliš horkého sobotního odpoledne na závodišti v Lysé nad Labem, trojkové Ceně Nutri Horse, se prosadil tříletý Urbi et Orbi v sedle s žokejkou Vendulou Korečkovou, která ho dovedla k jeden a tři čtvrtě délkovému triumfu před desetiletým veteránem Addisonem (ž. Chaloupka), nejlepším dvouletým koněm roku 2007. Z rámcového programu zaujalo především impozantní sedmidélkové vítězství šestého z loňského ročníku Českého derby New Attacka (ž. Kašný) při jeho překážkové premiéře na scéně dostihu se třemi "P" v názvu - Proutěných překážek Pilecký.

Sopoty: Dostihy u moře s českou účastí

Polské Sopoty byly pro nás spojeny především s hudebním festivalem, na kterém získávali čeští interpreti jedno ocenění za druhým. Právě v tomto městě se letos konají tři dostihové víkendy. Ten první už proběhl minulou sobotu a neděli další dva se chystají už s českou účastí.

Andrés: Po zdravotní pauze téměř přímo do derby...

Minulou neděli v Karlových Varech se po dlouhé zdravotní pauze vrátil do sedla. Týden na to ho čeká jízda v dostihu, který už v minulosti vyhrál. Jako jeden z mála jezdců,  kteří se na startovní listině Charvát Českého derby sejdou, už si pocit vítězství v největším českém tuzemském dostihu vychutnal, tentokrát ovšem není angažován do sedla  některého z favoritů.  Jeho Le Conte Noire může jen překvapit, a tak se na derby nemusí Andrés chystat v žádném stresu.

Odešel František Tihelka

26.11.2013 zemřel po těžké nemoci ve věku 73 let bývalý trenér a jezdec pan František Tihelka. Poslední rozloučení se koná v sobotu 30.11.2013 ve 14 hod v Otrokovicích v římskokatolickém kostele sv.Vojtěcha Pozůstalé rodině vyslovujeme upřímnou soustrast

Bedřich Novák o dostizích v Sopotech

S nadsázkou lze říci, že Bedřich Novák chtěl následovat Helenu Vondráčkovou, která byla na festivalu v Sopotech vždy úspěšná a vydal se s koňmi, které má v tréninku, do polského lázeňského města. Hned na úvod chceme poznamenat, že na těchto dostizích bylo 5000 diváků, a zájem o sázky byl takový, že se musel program neustále posunovat! A vůbec jsme se v rozhovoru s ním dozvěděli spoustu dalších zajímavostí i o renovovaném závodišti.

Drahoš: Příští týden budou v Praze klusáci...

Ve Velké Chuchli budou s největší pravděpodobností dostihy už příští týden. Bohužel ale nikoli cvalové –po dlouhých měsících se vrátí na chuchelský ovál klusáci, a   měli by tak pokračovat v sezóně, nastartované mítinkem  ve Slušovicích. Vzhledem k tomu, že  český klusácký sport ztratil na domácích drahách polovinu   roku, je nyní i ze strany chuchelského TMM zájem na tom, aby se   jejich dostihy konaly…

Slušovice: Letošní klusácká premiéra pod taktovkou Uka Heleny

Letošní klusácká dostihová sezona odstartovala v pátek na závodišti ve Slušovicích, kde se jako předprogram cvalového odpoledne uskutečnily tři klusácké dostihy, mezi nimiž nejvýznamnějším byla  Prix du Trotteur Francais I. s dotací 70 000 Kč vyhrazená pro klusáky francouzského chovu, mezi nimiž se poměrně překvapivě prosadila klisna Uka Helena ze stáje Taxon - Equistro v sulce s amatérem Petrem Veselým.

Klusácký start je v nedohlednu?

O tom, že česká klusácká sezóna začne šestého dubna, už zřejmě nejsou přesvědčeni ani ti největší optimisté. Dohoda, kterou v tomto směru mělo podepsat pražské TMM s Českým klusáckým spolkem aktuálně neexistuje, a nezdá se, že by v nejbližších dnech spatřila světlo světa.  Její vznik totiž nyní zřejmě závisí na grantu, který by pro pořádání dostihů spolek měl získat od hlavního města Prahy. Jenže  o  tom, zda se tento grant reálně „urodí“, prozatím   najisto rozhodnuto není.

Stránky