Verner: Úspěch se u nás neodpouští
Jan Verner je pro mnohé možná nečekaným leaderem žokejského rovinového šampionátu po třech pětinách české sezóny. O minulých dvou nedělích ale své úspěšné tažení posunul ještě k vyšším metáme tím, že vyhrál shodně největší dostihy programu jak v KarlovýchVarech, tak následně také v Benešově. Zatímco na západě Čech s Rabbit Motivmanem vyhrál pro svou rezidentní stáj Rabbit Trhový Štěpánov, do Benešova si odskočil vyhrát s Adiutantem a v jeho sedle oživil nedávné profesní partnerství s trenérem Tomášem Hurtem.
„Benešovskou dráhu znám dobře, pracoval jsem tu a v té době jsem ji poznal dost podrobně,“ komentoval svůj letošní návrat do Benešova. Specifické podmínky místní dráhy mu skutečně nedělaly nejmenší problém, a vítězství v sedle Adiutanta patřilo k okamžikům, při nichž mohl znalost dráhy dobře osvědčit. „Z Pičína, kde jezdím dnes, to je do Benešova kousek, a tak sem ve volných chvílích můžu přijít někdy na koně sednout i v tréninku. Jestli je to výhoda? Těžko říct, Adiutant byl ale na favorit, vyhrát s ním nebylo až tak problematické…“
Nedělní výsledek jej opět pevněji usadil do čela českého žokejského šampionátu, ovšem Verner odmítá, že by právě tato meta aktuálně byla bodem, kterým se hodlá zabývat. „To vůbec ne. Šampionát znamená velký úspěch, ale nerozhodují o něm ani tak žokejové, jako jejich štěstí na dobré koně a pak samozřejmě taky štěstí v dostizích. Já momentálně mám k ježdění hodně dobrých koní, a to mě samozřejmě těší. Ale určitě taky vím, že )úspěch je něco, co se u nás neodpouští, a proto budu radši, když bude všechno kolem v pohodě, a šampionát ať třeba vyhraje někdo jiný,“ komentuje leader českého jezdeckého pořadí pozici, ve které se na konci letních měsíců v rámci českých dostihů vidí.