Olehla: Pátrá po jezdci pro Velkou a dostihu pro Khalshaniho

S relativním uspokojením může trenér Čestmír Olehla  bilancovat dostihový víkend.  Dvojitý pardubický triumf podtrhlo druhé místo Khalshaniho  ve vrcholné  události na italských proutěných překážkách, a  po řadě nepříznivých zpráv do Světlé Hory tentokrát přivezli skokané  i naději do příštích startů.  To, co se po nešťastném konci Baggia  nezdálo příliš pravděpodobné, se nakonec naplnilo: Čestmír Olehla  má opět v přípravě dva koně,  s kterými může reálně uvažovat o  Velké pardubické s Českou pojišťovnou. A  má  zásluhou téhle skutečnost o starost  více.


„Už  abych začal shánět jezdce,“  vysvětluje.  Jaroslava Myšku, který nekvalifikoval nikoho z koní svého tréninkového střediska, má  prakticky jistého, ale druhý kůň  je nyní „volný“. „Zřejmě se budeme poohlížet po zahraničních jezdcích,“ přiznává Olehla, jenž  už  při druhé kvalifikaci angažoval dva Brity,  tehdy se ovšem  dostih  z jeho hlediska vůbec nepovedl. „Jednoho koně by měl jezdit Jarda Myška, ale kterého,  to si necháme asi až na okamžik oznámení startovní listiny, tam  bude ještě probíhat výběr,“ uvažuje Olehla s tím, že samozřejmě s další fází přípravy naplno začne až se potvrdí, že Ronino absolvoval sobotní vítězný dostih  v pořádku.
Pokud jde o Khalshaniho, ten už má svůj letošní vrchol za sebou, a vůbec si nevedl špatně. „Byl to dostih, kde neznámou představovali  zahraniční účastníci z Británie a Francie,  jinak jsme tušili, co náš čeká. Co by mě ale nenapadlo je ten fakt, že  nás porazil  zrovna Proud Boris… Možná jsme neměli v průběhu dostihu tolik honit vedoucího Perdona a v závěru pak nemusely chybět síly, ale těžko říct…  Každopádně Khalshani potvrdil svou úroveň a  vidím v něm i naděje do budoucna. Majitel by rád absolvoval ještě další dostih v letošním roce, takže se musíme po něčem podívat…“ dodává Čestmír Olehla.