Váňa? Vyhrát mohl i Bupadest

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Vítězství Alpha Two v meranské „evropské“ steeplechase bylo pro trenéra Josefa Váňu samozřejmě signálem z řady těch pozitivních, a přece  mohla být spokojenost na západu Čech větší. To  kdyby se naplno prosadil více favorizovaný člen Váňovského tria, Budapest.  Jenže ten zůstal třetí i k rozčarování Josefa Váni mladšího. „V rozhodující fázi ho vyvezl Imprezer a  BUdapest už pak neměl čas ztrátu dohnat, předvedl ale moc dobrý výkon,“  mínil  Váňa – trenér na adresu koně Váni – jezdce.

Budapest tak v Meranu nakonec zopakoval svou sérii cenných umístění  a vzhledem k tomu, že má pověst nevyzpytatelného  „nerváka“ . je tak trochu paradoxem, že právě on  je v italskžých dostizích nyní prakticky stálicí. „Jenže je vidět, že Merano už se mu nelíbí, startoval tam  teď moc často,“ víc Josef Váňa starší. „Pro příští start bychom mu měli najít něcoi jiného, uvidíme, jestli by to bylo ve Francii nebo někde jinde,“  otvírá opět dvířka k úvahám o možném  rancouzském startu některého ze svých nejlepších svěřenců.

Meezi nejlepší se jistě řadí i vítězný Alpha Two.  „Francouz se vzorně držel na bariéře, zatímco náš kůň toho musel spousty obíhat. I to ukazuje, že jeho výkonnost  musí být   hodně  kvalitní,“ je si vědom Váňa. „Bude asi vážně bomba kůň, jenže s tím  nyní my Francii myslet nemůžeme. Jeho majitelé jsou poblíž Merana, a tak  předpokládám, že s dalšími starty to vypadá  hlavně tam,“ líčí Váňa plány, které  v takové konstelaci  musí zahrnovat i Gran Premio.  „Ale to je ještě daleko a je otázka, jak by  se nám tam mohlo dařit,“ upozorňuje Váňa  a dodává. „Ten Francouz, co jsme ho teď porazili, je určitě dobrý, vyhrál slušný dostih i v Auteuil. Možná doplatil na menší znalost dráhy… Příště ale přijedou Francouzi asi s ještě lepšími.  „Uvidíme, s čím přijdou,“ konstatuje Váňa, který pro Alpha Two nyní naplánoval krátké volno.