Popelka: Nikas? Snad to zkusí v příštím roce...

Bez happyendu skončil  Nikasův příběh ve Velké pardubické. Alespoň prozatím.  Mezi těmi, kdo si v neděli prožili velké zklamání, samozřejmě nechyběl ani trenér Stanislav Popelka. A zklamání si navíc prožil nejenom zásluhou Nikase, ale i dalších koní v největších pardubických dostizích minulého víkendu, který z jeho pohledu dobře začal, ale pak vzal  velice nemilý konec… 

„Co k tomu říci. Nepovedlo se to, co jsme chtěli. Nikas byl nachystaný,  těšili jsme se,“ konstatuje smutně Popelka. Sen o satisfakci za loňské peripetie však skončil krátce za „čtyřkou“ – Taxisem.  A nemá smysl   uvažovat nad tím, co by bylo, kdyby k onomu pádu nedošlo. NIkas se po dostihu v pořádku vrátil do domácích stájí, nicméně Popelka pro něj už v letošním roce další dostihové plány nemá. „Velká byl pro něj letos poslední start,“ ujišťuje. 

Že by se ale Nikas s dostihovou kariérou loučil nejenom pro letošek, na to jeho trenér nemyslí. „Budeme věřit, že se příští rok Nikas vrátí zase tak, jak jsme ho znali v těch posledních letech. Samozřejmě, nikdo nemládneme a jemu bude už 12 let, ale  budeme věřit, že na něj ten věk ještě v příštím roce nebude mít vliv a on zase předvede, co umí.  Samozřejmě ale u něj se bude všechno řídit podle možností a podle věku,“ myslí si Popelka.

Mítink v Pardubicích se přitom pro jeho svěřence odvíjel od začátku velmi dobře. „V sobotu  to vlastně bylo výborné, jednou jsme vyhráli, byla tam dvě druhá místa. Pak v neděli program pro nás taky začal docela slušně a bylo vidět, že naši koně jsou na Pardubice dobře  nachystáni.  Jenže když přišly ty velké dostihy, přišla taky naše smůla,“ posteskl si Popelka. Cenu Vltavy nedokončili oba jeho svěřenci na startu,  Al Bustan i Marcus Aurelius, a aby toho nebylo málo, z POplerova memoriálu se poroučel e vlastní vinou minule vítězný Vicody. „Říkal jsem si,  že té smůly už před Velkou bylo dost, a mohlo by pro změnu přijít trochu štěstí,  jenže ono se nás to drželo dál,“ posteskl si Stanislav Popelka nad koncem Nikasových nadějí.

Koně  se ale ještě zazimovat nechystá. „Určitě pojedeme ještě do posledních Pardubic,   a počítám i se Slušovicemi a posledním mítinkem v Kolesách,“  upřesňuje nejbližší plány. „Chtěl bych znovu startovat s těmi koňmi, co se v Pardubicích nedostali do cíle, a máme i další, co by se letos ještě měli proběhnout…“ Popelka věří,  že závěrečné mítinky sezóny přinesou do stáje optimismus, kterého se po Velké pardubické příliš nedostávalo.