Tůma: Získá mu Mariydi hattrick?

maryidLoni čekal příslušník užší  české vytrvalecké elity Mariydi na  vítězství marně. pro letošní rok změnil  prostředí a zdá se, že jeho báječná léta jsou zpět. Na bratislavské dráze se prosazoval jako mladík a vyhrál už letos i největší dostih, jaký je na Slovensku  v jeho věkovém ranku k mání. Nyní ale už u Dunaje žádné další velké výzvy pro tohoto koně neleží, a tak ho trenér Pavel Tůma chystá na české dráhy.  A to konkrétně do  kvalitativního vrcholu nedělního odpoledne v Praze, Zlatého poháru.  Po triumfu v Bratislavě však Tůma i tentokrát věří, že to nebude špatné.

"Doufám, že ta bratislavská forma  mu ještě neodešla," vysvětluje. "V tom vedru posledních dnů se zdálo, jako by trochu ztrácel jiskru, ale s počasím měla  problém řada koní, není to nic nového.   Každopádně, citíme na startu šanci a jdeme zkusit něco , co se mi jako trenérovi  nikdy nepovedlo." Tůma připomíná, že   jako trenér dosud nechystal koně, který by se dokázal prosadit ke třem vítězným startům v řadě.  "Třeba se to v neděli zlomí. Ale muselo by zapršet,  jinak  on to vedro až tak rád nemá," konstatuje Tůma jako trenér největšího adepta vítězství ve Zlatém poháru.  

V Tůmově péči nyní  je také tříletý Trip to Rhodos, jehož  majitelé uvažovali dohlásit do Českého derby. Nakonec se tak ale nestalo. "Chceme ho připravit na St Leger, derby pro něj přišlo moc  brzy po startu v Bratislavě,"  říká na anketní otázku o nadějném  příslušníku klasického ročníku.