Dostihy zrušeny i ve Světlé Hoře!

svěetlahoraZatímco pořádání dostihů v Karlových varech v tradičních termínech začátkem července se v tomto okamžiku zdá být na dobré cestě a v průběhu zítřka  můžeme čekat definitivní ortel, po kolapsu plánovaného termínu v Mimoni českým turfmanům z kalendáře mizí další tradiční bod letního cestování. Dostihy nebudou ani v tradičním červencovém termínu ve Světlé Hoře na Jesenicku.  „Shořela nám hala, v současné době se dostihy konat nedají,“ komentuje situaci ve Světlé Hoře trenér  Čestmír Olehla, jehož středisko je duší tradiční každoroční  akce  na severu Moravy.

Ve Světlé Hoře shořela podstatná část tréninkové haly, která byla součástí   tamního koňského areálu, a  i přes značné škody je tak pozitivní zprávou alespoň to, že se oheň vyhnul stájím nebo  obytným budovám. V současné  době jsou ale  ohořelé trosky přímo v areálu, kde se při dostizích pohybovali  návštěvníci, a   za takové situace pořádat poměrně masově navštěvovanou akci prakticky nejde. To je  jasné i kolektivu pořadatelů  kolem Olehly, který své úsilí nyní zaměří především na nápravu škod.


„Na pořádání dostihů za takové situace není dost elánu a síly,“ dodává Olehla. „Je fakt, že koně přijdou o možnost startů, s kterými asi mnozí počítali, ale   v téhle situaci jiné řešení nevidím,“ dodává trenér s tím, že není úplně vyloučeno, že by se dostihy ve Světlé Hoře konaly  třeba ještě letos v  náhradním  termínu,  je ale otázkou, kdy by k tomu mohlo dojít. Pro tuto chvíli tedy platí,  že do Světlé Hory dostihový kolotoč v roce 2012  prakticky jistě nezavítá …