Holčák: Na Velkou jsme nachystaní. A máme svou kvalitu

Trenér Radek Holčák ve Velké pardubické už v minulosti zakusil vítězné pocity,  poslední roky v našem nejpopulárnějším dostihu ale velkokarlovické tréninkové centrály  na nejvyšší úspěch čekaly marně. Holčák by tuto bilanci prostřednictvím zkušeného harcovníka Hegnuse nepochybně rád změnil. Úspěch reprezentanta stáje Ševců by se nepochybně stal  populární i mezi širokou diváckou obcí, do sedla Hegnuse je totiž angažován smolař minulých ročníků Velké Marek Stromský. A trenér Radek Holčák  soudí, že jeho svěřenec nebude na startu jen do počtu.

„Myslím, že pro letošní Velkou pardubickou jsme nachystaní dobře,“ libuje si Radek Holčák. „Dostal jsem do přípravy kvalitního koně, a angažovali jsme na něj kvalitního jezdce.   To jsou samozřejmě předpoklady, pokud chcete ve Velké pardubické uspět. A to my určitě v letošním roce chceme,“ dodává bojovně.

„Hegnus je dobrý skokan, připravený na dostih, a jestli všechno půjde tak, jak má, věřím, že by to v neděli mohlo být dobré. Hegnus i jeho žokej jsou dost dobří na to, aby Velkou pardubickou mohli i vyhrát,“ je přesvědčen Holčák.  „Samozřejmě, je to ale Velká pardubická. Dostih plný náročných skoků a nevyzpytatelných soupeřů, v kterém se může stát cokoli. To je zkušenost z minulých let, dobře o tom víme a musíme s tím počítat.  Samozřejmě ale věřím, že se nám problémy vyhnout, anebo se s nimi dokážeme vyrovnat,“ dodává trenér.

Pokud jde o soupeře, půjde Holčák na start letošního ročníku s respektem, ale rozhodně ne s pocitem, že by soupeři byli nepřemožitelní. „Je to Velká pardubická, startuje v ní to nejlepší, co je na našich drahách dnes k mání, a na každém účastníkovi je, aby se s tím vypořádal. Všichni soupeři jsou potenciálně nebezpeční, ale já i tak věřím, že se nám s nimi povede vypořádat. Pro mě je Hegnus koně, s kterým se ve Velké musí počítat,“ doplňuje Radek  Holčák.