Bodlák: Delight My Fire je stejně dobrá jako před rokem!

 

V loňském roce patřila Delight My Fire k nejvýraznějším postavám Velké pardubické s hovořilo se o ní jako koní do budoucnosti našeho nejbohatšího dostihu. Letos, dva dny před konáním dalšího ročníku, ale její jméno nepatří mezi ta, která se skloňují nejčastěji, když se uvažuje o adeptech na vítězství. Svěřenkyně Radima Bodláka letos  nemá na kontě výsledky srovnatelné s loňskou skvělou sezónou,  její trenér však  je před startem Velké optimistou. „Není na tom dnes hůř než před loňským  ročníkem,“ domnívá se.

 

„Je pravda, že letos ty výsledky, které by se daly srovnat s loňskem, od ní nebyly,“ přiznává Bodlák. „A je to asi i moje chyba, byli jsme hodně nedočkaví, takže startovala brzy v sezóně ve Francii, a to jsme asi chtěli příliš.  Ten start nevyšel, a rozhodilo jí to sezónu i pro ty další starty,  které se prostě ve srovnání s loňskem nevyvedly.  Ale nyní se zase dostala do té své pohody a klidu, a i když nebudu říkat, že je na tom líp než loni, myslím, že můžu s jistotou konstatovat, že na tom určitě není o nic hůř.“

 

S tímto konstatováním také stanovuje Bodlák plány do nedělního vyvrcholení české překážkové sezóny. „Chtěli bychom s ní  být do pátého místa. Myslím, že můžu konstatovat, že když by se umístění mezi prvními pěti nepovedlo, bude to pro mě zklamání,“ přiznává Bodlák s tím, že samozřejmě bude pro svou svěřenkyni potřeboval klidný dostih bez karambolů.

 

Delight My Fire v loňském roce do Pardubic nastupovala po úspěšném vystoupení v největším polském překážkovém dostihu ve Wroclawi, letos ale místo Polska v záři dala přednost kvalifikaci v Pardubicích, z které si odvezla čtvrté místo.  Nebyla  tato „rozcvička“  přece jen slabší přípravou, než jakou prošla klisna loni?  „Určitě ne,“ oponuje Bodlák. „Právě naopak, pro Delinu je dnes už lepší delší trať, a i proto byla kvalifikace asi lepší cestou jako předstupeň k Velké. Nechtěli jsme od ní velké vypětí, Niklas s ní udělal to, co bylo optimální a   já jsem byl s tím startem moc spokojený.  Směrem k Velké jí myslím pomohl, a to bylo pro nás hlavní,“ dodává spokojeně Radim Bodlák.

 

„Na Velkou se určitě moc těšíme,“ dodává. „Jistě, jsou tam hodně dobří koně, ale naše klisna je jedním z nich. A věřím, že to v neděli dokáže.“