Wroblewski: Do Pardubic nejedeme prohrát

Trenér Greg Wroblewski letos Sztorma dovedl k triumfu ve Velké Wroclawské a reprezentant stáje Nýznerov si tak zapsal svůj životní úspěch. Pokud by stejný kůň uspěl v nedělní Velké pardubické s Českou pojišťovnou, znamenalo by to pro něj  dosažení  ojedinělé mety: Wroclawskou a pardubickou v rozmezí pěti týdnů totiž nikdy nikdo nevyhrál.  Jenže Sztorm rozhodně nepatří pro neděli k největším favoritům.

„Samozřejmě, je u něj řada otazníků,“ připouští Wroblewski. „Ukázalo se, že on je skvělým typem koněm na wroclawskou dráhu. Jejich překážky, i to, že se musí v kurzu dost točit, to jsou věci, které mu vyhovují, a ve Wrocvlawi taky jistě vyhrával. Jde mu i Merano, i to je dráha, co mu vyhovuje, ale i pro mě bude trochu otázkou, co a jak se s ním povede zaběhnout v Pardubicích,“ uvažuje trenér, který slavil ve Velké už v minulosti trojité vítězství zásluhou Orphee des Blins.

„Pro majitele Karla Zatloukala je Velká pardubická ten nejdůležitější dostih, co se dá vyhrát, a od doby, kdy tam, slavil s Maskulem, už uplynulo dost let, takže bych moc rád, kdyby mu to zase vyšlo. Třeba se my nebo Stretton trefí, a on se dočká, ale jak vezme Sztorm pardubickou dráhu a distanci, to si teď nedovolím předvídat.“

Na druhé straně Wroblewski patří k trenérům, kteří neradi sčítají pouhé účastnické čárky. „Určitě nejdu do pardubické proto, abych si udělal čárku na start.  Když se podíváte do statistik, tak já jsem trenér, který ve Velké pardubické ještě neprohrál. A to je bilance, kterou bych samozřejmě rád zachoval,“ připomíná, že v dostihu zatím kromě úspěchů s Orphee des Blins se svými koňmi nestartoval.

„Je fajn, že se Sztormem  nejsme favority, pozornost se soustředí jinam, a my jsme se mohli v klidu nachystat.  Ve Wroclawi vyhrál zadrženě o sedmnáct délek, takže forma tu určitě je. Je ale taky  fakt, že ani předchozí trenéři se Sztormem v Pardubicích moc nestartovali, uvidíme tedy, jestli se s dráhou a podmínkami vyrovná.   Prohrát ale do Pardubic nejedeme,“ dodává bojovně Wroblewski.

A kde vidí pro svého svěřence největší potenciální soupeře? „Určitě musíme počítat s loňským vítězem, je to hodně kvalitní kůň, který se nedá podcenit, A osobně vidím vysoko taky šance Hegnuse, tomu by letošní ročník měl hodně vyhovovat,“ uvažuje Wroblewski nad možnými rivaly pro vbitvu o pardubické vavříny.