Jalový: Dráha ve Velké není pro Vicodyho...

Majitel stáje Lokotrans  Karel Jalový jde do Velké pardubické s dvěma reprezentanty své stáje, každý se ale chystá do dostihu u jiného trenéra.  A každý je také v odlišné části své kariéry. Ribelino je zkušený harcovník, který v minulosti už triumf ve Velké získal,  naopak Vicody  (foto) by měl mít to nejpodstatnější ve své pardubické kariéře ještě před sebou. Kterému z nich bude majitel ve Velké přát lepší výsledek? A co si myslí o soupeřích?

„Není to tak, že bych jednomu z našich koní přál víc a druhému míň,“ konstatuje Jalový. „Pro oba si  ale přeju především klidný průběh dostihu. Na start je několik  jezdců, Kteří  v Pardubicích nemají tolik zkušeností, kolik by možná bylo potřeba, a tak bude hodně důležité, aby tam některý z nich nezačal zmatkovat a neohrozil ostatní účastníky.“

Majitel stáje Lokotrans  ví, že rychlá dráha, která v Pardubicích letos je, není  nejlepší zprávou pro Vicodyho. „Pro něj bychom potřebovali určitě měkčí dráhu. Vicody je mladý kůň,  jak to v Pardubicích umí, to ukázal v Labi, ale podmínky pro něj letos  nejsou zdaleka ideální. Naopak, rychlá dráha by mohla být dobrou zprávou pro Ribelina,“ myslí si majitel, který právě zásluhou Ribelina slavil  své největší překážkové vítězství, když kůň v jeho barvách vyhrál  po vyřazení dopingově pozitivního Nikase.
Jenže na tento úspěchu už usedl tříletý prach. „Byli bychom rádi, aby se Ribelino vrátil zpátky v té formě, jakou měl v době vítězství.  Jenže to bude těžké.  On  strávil prakticky dva roky mimo při léčení, letos měl ještě nějaké trable po kvalifikaci, ale do Velké by měl být nachystaný, takže se na něj budeme těšit…“

Jestli je letošní Velká pro Ribelina možností , jak nasadit svou kariéru zpět na koleje, nebo zda se při ní  bude se jistě ne nezajímavou kariérou loučit, to se v Pardubicích uvidí  přímo na dráze. „Bude záležet na něm a na jeho zdraví,“ potvrzuje majitel. „ Není ještě tak starý, aby musel končit, a v posledních  letech toho moc nenaběhal. O jeho budoucnosti se rozhodneme po Velké,“ dodává  majitel vítěze Velké pardubické z roku 2015.

A v kom vidí v letošním ročníku favority? "Myslím, že dobře je na tom Ange Guardian.  Podával hodně dobré výkony, a navíc má v sedle Jiřího Kouska.   V neděli bude těžko k poražení..."