Bodlák: S Tiara Manem i Delight My Fire ještě do Slušovic

Trenér Radim Bodlák patřil v Pardubicích k těm, které doběh Velké až tak nezajímal. Jeho želízka v ohni, Delight My Fire, se totiž rozhodující fáze netýkaly, a klisna tak po loňské excelentní sezóně tak spíše potvrdila letošní výsledkové rozpaky. Její trenér  je však v souvislosti s ní nadále optimistou, a po  pardubických dostizích vlastně  nejenom s ní. Tiara Man totiž nečekaně získal úspěch v Memoriálu kpt. poplera ukázal jako zajímavý kůň.

„Jestli s ním můžeme myslet na Velkou, to se ještě uvidí,“ krotí ovšem Bodlák možný optimismus. „On je takový složitější, někdy je s ním těžká domluva, na delší tratě  to bude chtít čas. Sertash se s ním  výborně porozuměl, a jsem moc rád, že společně zvládli dostih i tentokrát.  Věděl jsem, že jezdec má velký respekt k dropu, a opakoval jsem mu, že na té překážce nesmí zabrzdit. Když  jsem viděl, že to zvládli, věděl jsem, že by to mohlo vyjít…“ chválil nečekaného vítěze druhého největšího testu pardubické sezóny.

S Delight My Fire  takovou spokojenost samozřejmě projevit nemohl, klisna se se Švédem Lovénem rozloučila  dřív, než by si realizační tým přál. „Nemá smysl říkat si, co by bylo, kdyby se to nestalo.  Letošní Velkou nedokončila, a a Niklas sám ví, že to neudělal ideálně, ale s tím nic nenaděláme. Důležité je, že je Delina zdravá doma,“ míní Bodlák. Opakovat cestu do Cheltenhamu ovšem s klisnou v letošním roce nehodlá.  „Plány na takové starty děláte, když se daří a celý tým je na vlně. Letos se jí výsledkově moc nedařilo, a tak  nic takového určitě neplánujeme,“ konstatuje  Radim Bodlák.

Jeden start však na oba jeho svěřence v letošním roce ještě přece jenom čeká. „Měli by oba startovat ještě ve Slušovicích.  S Tiarou jsme tam mířili už před Pardubicemi, takže pro něj bylo Labe takovým testem na Slušovice,“ říká s nadsázkou. „No a protože Delight My Fire z Pardubic přišla v pořádku a moc z dostihu neabsolvovala, dohodli jsme se s paní majitelkou, že zkusíme start i s ní,“ vysvětluje.