Váňa: Solitér v kvalifikaci? Prostě to tak vyšlo

 

S jediným koněm jde do první letošní pardubické kvalifikace trenér  Josef Váňa přesto, že i v letošním ročníku hrají jeho svěřenci z hlediska celkového počtu přihlášených prim. Do Velké ceny města Pardubic ale nastoupí pouze Theophilos, a to je ve světle minulých kvalifikací možná poněkud nečekaná informace.

 

„Prostě to tak vyšlo, neviděl bych za tím nic zvláštního,“ reaguje ovšem Josef Váňa. „Je to jediný z těch našich, kterému to na tenhle dostih vyšlo.  Pokud jde o ostatní – uvažovali jsme na tento termín se Zarifem, ale pan majitel upřednostnil stejnou cestu jako loni. Pak máme hlášeného No Time To Lose, ale ten se po Velké  dával dohromady tak, že do dostihů to s ním asi bude spíš koncem léta na třetí kvalifikaci, no a s Ange Guardian  jsme běhali v minulých Pardubicích a pro kvalifikaci s ním počítám až na tu příští,“ vypočítává Josef Váňa.  „Samozřejmě, třeba si o Velkou řekne ještě některý další kůň z těch mladších, ale to se případně ukáže až v dalších fázích sezóny…“

 

Pokud jde o ambice jeho svěřence v sobotním dostihovém vrcholu, vidí je zkušený trenér střízlivě: „To důležité přijde pro něj v říjnu,  byl bych rád, aby to nebylo jako loni, kdy jsme povyhrávali kvalifikace a pak ve Velké z toho bylo nejlíp čtvrté místo. Tím ale neříkám, že by úspěch v kvalifikaci netěšil. Theophilos je nachystaný a věřím, že se ukáže ve slušné formě,“ dodává Váňa, který do sedla svého svěřence angažoval Josefa Bartoše, jenž letos působí jako jednička u koní Josefa Váni mladšího – ten ale prozatím o startu ve Velké pardubické se svými koňmi neuvažuje.

 

„Samozřejmě, o Pepču Bartoše máme zájem, a pokud všechno půjde dobře, Theophila by měl jezdit i ve Velké pardubické.  Prozatím nebyl na nikoho domluvený a tak jsme využili toho, že jezdí v naší stáji,  pro Theophila je to určitě kvalitní jezdec,“ pochvaluje si Váňa, který proto nyní nechá „sedět“ i jezdeckou jedničku svého trenérského úseku Jana Kratochvíla.