Bodlák: "Delinu" polský nezdar nezastavil

Klisny se ve Velké pardubické v jednadvacátém století postaraly o mimořádné zápisy do historie a jména Registany a Orphee des Blins zůstanou v historii dostihu navždy zapsána zlatým písmem. Jejich následovnice z řad slabšího pohlaví však prozatím na slávu tohoto tandemu navázat nedokázaly. Změnit se to i letos pokusí Delight My Fire, již do dostihu posílá trenér Radim Bodlák a do jejího sedla angažuje loňského šampiona žokejů na skocích v České republice, Sertaše Ferhanova.

Delight My Fire se naposledy představila divákům ve Velké wroclawské, v závěru tam ale nestačila na disponovanější soupeře. „Jenže ten dostih jsme hodili za hlavu, neukázal Delinu tak, jak  na tom opravdu je,“ míní Radim Bodlák. „Takticky ten dostih nebyl takový, jaký jsme pro ní potřebovali, takže výsledek a jeho vyznění v pohledu na Velkou pardubickou není třeba brát moc vážně.  Soustředili jsme se na to, co jsme chtěli před Velkou odpracovat, a myslím, že se nám to povedlo, takže pojedeme s dobrým pocitem…“

Ještě lepší pocit by v jeho výpravě měli, kdyby se vraceli z Velké s umístěním mezi prvními pěti koňmi v cíli. „Často se říká, že si někdo dává cíl umístit se mezi prvními sedmi,  tak jak se rozdělují dotace. Já bych chtěl mezi prvních pět, myslím, že  jestli se jí vyhnou problémy na trati, může se to povést,“ uvažuje Radim Bodlák.,

„Velká letos určitě vypadá vyrovnaně a není tam favorit, který by ze startovní listiny nějak trčel.  PO vítězství může bojovat určitě nějakých sedm koní. Předpokládám, že po deštích bude dráha férová a dobrá,  já bych se ale nezlobil ani kdyby deště pokračovaly a běhalo se třeba za podmínek, jaké jsme viděli předloni,“ připomíná památný „bahnitý“ ročník Velké pardubické.

Delight My Fire ale není o víkendu jedinou nadějí na pardubické úspěchy pro jeho kolektiv.  Už v sobotu se představí na pardubické dráze někdejší vítěz Českého derby Gontchar. „Ten se v prvních dvou startech s překážkami seznamoval, po zranění se rozběhával a nám trochu naznačil, jak by to mohlo vypadat do budoucnosti. Určitě to  může být od něj slibné,“ těší se trenér, který ovšem tentokrát spoléhá především na tři další naděje. „S Tiara Manem a Cosmic Magic  bych chtěl v Pardubicích bojovat o vítězství. Výkonnost už tam letos ukázali a věřím, že si ji podrží i tentokrát. Máme tam také Kifaayu, s kterým se pořád teprve seznamuji, ale i u něj  bych rád viděl umístění do třetího místa,“ plánuje dále Radim Bodlák.